Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Cezary Konarski

Patryk Dudek najlepiej ubrany, a Bartosz Zmarzlik zrobił fajną fotkę

Żużlowiec Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - został nazwany „zieloną maszyną” i zgarnął wyróżnienie za najlepiej ubranego zawodnika cyklu Grand Prix. Fot. Jarosław Pabijan / Facebook.com/PG/SpeedwayGP Żużlowiec Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - został nazwany „zieloną maszyną” i zgarnął wyróżnienie za najlepiej ubranego zawodnika cyklu Grand Prix. A z kolei lider Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik - pstryknął najfajniejsze „selfie” w minionym sezonie.
Cezary Konarski

Żużlowiec Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - został nazwany „zieloną maszyną” i zgarnął wyróżnienie za najlepiej ubranego zawodnika cyklu Grand Prix. A z kolei lider Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik - pstryknął najfajniejsze „selfie” w minionym sezonie.

Organizatorzy cyklu Grand Prix na Facebooku zaproponowali kibicom zabawę podsumowującą miniony sezon w zmaganiach o medale indywidualnych mistrzostw świata. Przeprowadzili głosowanie w różnych kategoriach. Nie trudno się domyśleć, że większość wyróżnień trafiło do mistrza świata Brytyjczyka Taia Woffindena, ale wśród laureatów nie zabrakło Polaków, a konkretnie zawodników lubuskich klubów.

Bartek na wszystkich „selfie”

Wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik był autorem najfajniejszego zdjęcia w kategorii „selfie roku”. Żużlowiec Stali Gorzów zrobił fotkę po najlepszym (zwycięskim) dla siebie turnieju w Cardiff. Na zdjęciu widzimy wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium, ale uwagę najbardziej przyciąga Tai Woffinden. Brytyjczyk raczy się szampanem nalanym wcześniej do buta. W tej kategorii do zwycięstwa nominowane były cztery zdjęcia. Jedynym żużlowcem, który został uchwycony na wszystkich był Bartosz Zmarzlik.

Statystyczna ciekawostka dotycząca zawodnika Stali jest też taka, że tylko jemu i Taiowi Woffindenowi aż w dziewięciu turniejach (na dziesięć) udało się awansować do fazy półfinałowej.

Zatrzymana maszyna

„Green machine” - tak nazwano Patryka Dudka, gdy gratulowano mu zwycięstwa w kategorii „kewlar roku”. „Zielona maszyna” z Falubazu w minionym sezonie nie mogła pokazać swojej optymalnej mocy. Gdy Patryk Dudek rozpędzał się w Grand Prix i rozpoczynał decydujący atak na strefę medalową, dopadła go kontuzja. Złamana ręka wyeliminowała zielonogórzanina z rywalizacji w dwóch ostatnich turniejach. W konsekwencji „Duzers” wypadł poza czołową ósemkę, która zagwarantowała sobie start w przyszłorocznym cyklu. Organizatorzy Grand Prix uznali jednak, że Patrykowi Dudkowi należy się miejsce w rywalizacji o tytuł mistrza świata, dlatego przyznali mu jedną z czterech stałych dzikich kart.

Lider Falubazu w Grand Prix ściga się w innych kombinezonach niż w spotkaniach ligowych. Jego efektowny kewlar wyróżnia się zielonym kolorem. Zieleń w zasadzie od samego początku kariery jest dla „Duzersa” charakterystyczną barwą.

Reszta dla mistrza świata

W pozostałych kategoriach wyróżnienia trafiły do mistrza świata. Tai Woffinden oczywiście został „zawodnikiem roku”. Wygrał też kategorie „celebracja” i „występ roku” - odpowiednio - za celebrowanie tytułu mistrza świata i jednocześnie zwycięstwa w ostatnich zawodach w Toruniu oraz za wygraną w Grand Prix Niemiec.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Lubuskiej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Cezary Konarski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Dwa bilety na Trasa Stand-up Skład 5.04.2019 r.

Prenumerata cyfrowa "Gazety Lubuskiej" z dwoma biletami na trasę Stand-up Skład GRATIS!

180,00 300,00

Trasa Stand-up Skład to projekt 9 komików organizowany w największych miastach Polski. Wykup dostęp do e-prenumeraty, a dwa bilety otrzymasz gratis!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.