Paweł Krupiński, niepełnosprawny pływak z kolejnymi sukcesami. Tym razem zdobywał medale na zawodach w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Paweł Krupiński, niepełnosprawny pływak z kolejnymi sukcesami. Tym razem zdobywał medale na zawodach w Poznaniu

Łukasz Koleśnik

Niepełnosprawny sportowiec z Gubina, Paweł Krupiński odnosi kolejne sukcesy na zawodach pływackich, gdzie rywalizował ze "zdrowymi" konkurentami. W niedzielę 5 marca, mimo wielu obostrzeń na pływalni Cityzen w Poznaniu odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategoriach Masters. Jak wypadł gubinianin?

5 marca, mimo wielu obostrzeń na pływalni CITYZEN w Poznaniu odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategoriach Masters.

W zawodach ze swoimi pełnosprawnymi kolegami wystartował Paweł Krupiński z Gubina, chłopak zespołem Downa. Paweł zmierzył się z rywalami na dystansach 50 i 200 m stylem klasycznym. Jego świetna postawa zaowocowała zdobyciem pierwszego i drugiego miejsca.

Zawodnik z Gubina pobił rekord

Na wyróżnienie zasługuje rezultat na 200 m stylem klasycznym – 3:40,63. To najlepszy wynik w Polsce i europejska czołówka zawodników z zespołem Downa. W trakcie imprezy Paweł z nominacji Komitetu Technicznego Masters Polskim Związku Pływackim otrzymał wyróżnienie dla najbardziej doświadczonego zawodnika z uzasadnieniem „najbardziej doświadczony w przełamywaniu barier. Najlepszy pływak z zespołem Downa wśród Mastersów i europejska czołówka zawodników z zespołem Downa”.

- Wyróżnienie jest wielki wyrazem otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych i akceptacji Pawła w środowisku pływackim - przyznaje trenerka zawodnika z Gubina, a także jego mama, Anna Krupińska.

Gubin żabką stoi

Razem z Pawłem na zawodach w Poznaniu wystartowały jeszcze dwóch mieszkańców Gubina - wspomniana trenerka, a zarazem mama Pawła - Anna Krupińska i Sylwia Gorockiewicz. Na dystansach 50 i 200 m A. Krupińska zdobyła dwukrotnie pierwsze miejsce, a S. Gorockiewicz dwukrotnie była trzecia. Oczywiście były to dystanse pokonane stylem klasycznym. Gubin może poszczycić się tym, że ma kilku specjalistów w tej dziedzinie. - Można powiedzieć, że Gubin żabką stoi - śmieje się A. Krupińska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
[polecane]20842111,14992452,20842245,19549199,19549199,20947924[/polecane]

Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.