Pęknięta rura dobiła nawet Słowiankę

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Pęknięta rura dobiła nawet Słowiankę

Jarosław Miłkowski

W poniedziałek, 14 grudnia wieczorem miała zostać usunięta awaria, która pozbawiła ogrzewania i ciepłej wody sporą część miasta, w tym baseny Słowianki.

- To nie była, na szczęście, duża awaria. Rano w mieszkaniach powinno być już tak samo ciepło jak w poprzednich dniach - mówił Jan Łukaszczuk z działu obsługi elektrociepłowni.

14 grudnia od rana firma naprawiała rurę przy ul. Walczaka, przez którą od kilku dni do ziemi wyciekała woda. Usuwanie usterki spowodowało, że w 200 budynkach na Górczynie nie było ciepłej wody, a grzejniki z każdą minutą stawały się coraz bardziej zimne.

W poniedziałek do późnego wieczora miały trwać prace naprawcze i jeszcze w nocy rura o średnicy aż pół metra miała zostać napełniona wodą.

Kłopoty z ogrzewaniem i wodą mieli też mieszkańcy innych części miasta (odebraliśmy sygnały m.in. z ul. Piłsudskiego i z samego centrum). - Zakłócenia były spowodowane zmianą konfiguracji pracy całej miejskiej sieci ciepłowniczej - usłyszeliśmy w elektrociepłowni. Pracownicy przepraszali za to gorzowian.

Problemy z ciepłą wodą miała też Słowianka. Dlatego baseny zostały wczoraj zamknięte. Uwaga, mają być otwarte dopiero dziś od 14.00.

W związku z awarią skrócenie a nawet odwołanie lekcji rozważano w Zespole Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów na Górczynie, ale sprawa jest już nieaktualna.

Elektrociepłownia o awarii dowiedziała się w środę. Jej szefostwo usunięcie zaplanowało dopiero na wczoraj, bo nie chciało, żeby mieszkańcy marzli w weekend.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.