Pięć dni, trzydzieści konkursowych filmów i tysiące niezwykłych wrażeń [ZAJAWKA]

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas

Pięć dni, trzydzieści konkursowych filmów i tysiące niezwykłych wrażeń [ZAJAWKA]

Natalia Dyjas

Wielkimi krokami zbliża się 9. Solanin Film Festiwal. Już teraz swoją obecność zapowiedziały gwiazdy wielkiego ekranu. Oj, będzie się działo...

- Przez osiem edycji festiwalu dostaliśmy ponad 1,5 tys. filmów do konkursu - mówi Konrad Paszkowski, jeden z organizatorów nowosolskiego festiwalu. - W tym roku mamy 30 filmów konkursowych. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni.

Festiwal, który rozpocznie się już w najbliższą środę, a otwarty zostanie filmem „Pokot”, Agnieszki Holland, będzie prawdziwą gratką dla miłośników X Muzy. Kino offowe, filmy, zdobywające liczne nagrody na zagranicznych i polskich konkursach, ale przede wszystkim możliwość spotkania z gwiazdami, które na co dzień możemy podziwiać lub śledzić efekty ich prac na wielkim ekranie...

Kto wejdzie w skład tegorocznego jury, które przyjrzy się zgłoszonym na festiwal dziełom?

Czytaj więcej 18 sierpnia w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Natalia Dyjas

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również gmina Świdnica i Czerwieńsk. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

17,50 35,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.