Jarosław Miłkowski

Pięć miesięcy po pożarze zaglądamy do katedry

Tak dziś wygląda katedra w środku. W miejscu ławek, które trafiły do Przemysłówki, dziś leżą elementy instrumentu organowego. Fot. Jarosław Miłkowski Tak dziś wygląda katedra w środku. W miejscu ławek, które trafiły do Przemysłówki, dziś leżą elementy instrumentu organowego.
Jarosław Miłkowski

21 tygodni po dramatycznym pożarze byliśmy we wnętrzu zamkniętej dla wiernych katedry. To smutny widok... Ale już ruszył remont!

- Tu są piszczałki, tam wiatrownice i kanały nawiewowe. Leży tu cały instrument organowy rozebrany na części – ks. Zbigniew Kobus, proboszcz katedry, opowiada, co dziś leży na posadzce katedry. W piątek 24 listopada wchodzimy do środka najstarszej świątyni po raz pierwszy od pięciu miesięcy. Dokładnie 147 dni od wybuchu pożaru…

CZYTAJ WIECEJ:

 • Ile może kosztować remont?
 • Jakiego koloru może być posadzka po remoncie?
 • Kiedy wierni wrócą do katedry?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.