Piękne psy opanują halę sportową i tenisową, ujeżdżalnię i strzelnicę

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Szymon Kozica

Piękne psy opanują halę sportową i tenisową, ujeżdżalnię i strzelnicę

Szymon Kozica

Aż 2.830 przedstawicieli 232 ras - od anatoliana po yorka - będzie można podziwiać w weekend na międzynarodowej wystawie psów w Zielonej Górze Drzonkowie.

Tyle czworonogów naraz w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie jeszcze nie było. Psy opanują halę sportową i tenisową, ujeżdżalnię i strzelnicę. Na wielkiej imprezie nie zabraknie lubuskich hodowców. Małgorzata Peron z Późnej pod Gubinem przywiezie dwa wilczaki czechosłowackie. - To bardzo mądre psy. I doskonale potrafią naśladować właścicieli, co często jest utrapieniem. Otworzą drzwi, okno... Bardzo szybko się uczą. Świetnie nadają się do poszukiwania ludzi - opowiada.

Wystawę można odwiedzić w sobotę, 5 marca i niedzielę, 6 marca od 10.00 do 15.00. Bilety po 4 i 8 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.