Czesław Wachnik

Pieniądze pójdą na wiejskie imprezy

Czesław Wachnik

Przed rokiem na głowę mieszkańca przypadało 10 zł. W tym roku będzie to 12 zł. Przyznane przez radę gminy pieniądze podzielą sołtysi.

W tym roku do dziewięciu wsi w gminie Lubrza ma trafić prawie 42 tys. zł. To tzw. pogłówne, które zamiast funduszu sołeckiego jest tworzone w gminie. O wielkości pieniędzy zadecydują na najbliższej sesji radni. Jak nam powiedziano w urzędzie gminy, przed rokiem na jednego mieszkańca, bez względu na jego wiek, przypadało 10 zł. W tym roku będzie to 12 zł. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 8,7 tys. zł będzie miała do dyspozycji Lubrza, natomiast najmniej, bo około 3 tys. zł najmniejsze pod względem liczby mieszkańców Zagórze. Z innych sołectw: Mostki dostaną prawie 5,8 tys. zł, Staropole 4,8 tys. zł, Nowa Wioska 4,5 tys. zł.

Sołtys Zagórza Halina Laufer powiedziała nam: - Wspomniana suma bardzo nam się przyda. Pieniądze przeznaczymy głównie na organizację imprez wiejskich, chociażby Dnia Dziecka, dożynek wiejskich, festynów, a także zakup niezbędnego wyposażenia dla naszej świetlicy. Przed rokiem kupiliśmy chociażby wyposażenie boiska. Myślimy też o zakupie kwiatów, by nasza wieś była ładniejsza.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.