Pieniędzy nie dostaliśmy, ale... siłownia pod chmurką powstanie!

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch / Polska Press
Jakub Nowak

Pieniędzy nie dostaliśmy, ale... siłownia pod chmurką powstanie!

Jakub Nowak

Nowa Sól nie otrzymała dofinansowania z województwa na budowę małej siłowni pod chmurką. Inwestycja i tak jednak powstanie.

Przypomnijmy: nasze miasto starało się w sumie o 15 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Lubuskie pod chmurką”. Zapowiadana przez nowosolski magistrat siłownia to jedna z kolejnych atrakcji, które w najbliższym czasie miały powstać w okolicach alei Wolności.

- No w końcu! - cieszyli się mieszkańcy, gdy pytaliśmy ich niedawno o zdanie w tej sprawie. - Już nawet malutkie miejscowości, jak np. Nowe Miasteczko to mają - mówił nam m.in. pan Robert, który często odwiedza okolice Parku Krasnala razem ze swoimi dziećmi, i który cieszył się ze wspomnianej inwestycji.

Poza Nową Solą siłownia pod chmurką powstanie także w Otyniu.

Niestety, jak się ostatecznie okazało, miasto nie dostało pieniędzy na realizację tych prac. Na szczęście jednak, jak zapewniają władze Nowej Soli, inwestycja i tak będzie realizowana. Prezydent Wadim Tyszkiewicz uznał, że miasto w 100 proc. zrealizuje zakup i instalację urządzeń na terenie Parku Krasnala. - W najbliższym czasie zrealizujemy projekt przewidujący montaż ośmiu urządzeń do ćwiczeń o zróżnicowanych funkcjach - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. - Nie była to łatwa decyzja, jednak sprawność fizyczna naszych mieszkańców jest dla nas bezcenna - podkreśla. Przypomnijmy: szacowany pełny koszt wspomnianej minisiłowni to ok. 40 tys. zł.

Projekt jest już gotowy. W sumie chodzi o osiem przyrządów: do wycisku ręcznego, do wiosłowania, poza tym twister, orbitrek, wahadło, biegacz, prasa nożna dwustronna i poręcze równoległe dwustronne. Przy okazji w Parku Krasnala staną także nowe kosze oraz ławki (sam teren pod urządzeniami zostanie utwardzony).

Warto w tym miejscu też przypomnieć, że to nie pierwsza zapowiadana atrakcja. Jak już pisaliśmy na naszych łamach rusza budowa parku linowego pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala (w lasku, koło nowej asfaltowej drogi). Poza atrakcjami na drzewach, w przyszłości powstanie w tych okolicach także Park Fizyki - na powierzchni ok. 3,5 hektara powstaną w przyszłym roku specjalne ścieżki edukacyjne, dzięki którym uczniowie, ale nie tylko, mogliby „na żywo” uczyć się praw mechaniki, optyki, akustyki itd. Wszystko wzorowane ma być na podobnym miejscu, które znajduje się w Krakowie - w tamtejszym Ogrodzie Doświadczeń dzieci i młodzież mogą na świeżym powietrzu poznawać tajniki nauki na specjalnych instalacjach.

Przypomnijmy: siłownia pod chmurką powstanie także z pobliskim Otyniu - gminie udało się uzyskać dofinansowanie ze wspomnianego wyżej projektu. a ą

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.