Eliza Gniewek-Juszczak

Pierwsi pielgrzymi wyruszą do Częstochowy w lipcu. Jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę duszpasterstwa rolników. Start z Otynia

Na pielgrzymkę nie trzeba zabierać ze sobą prowiantu Fot. Arch. Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników Na pielgrzymkę nie trzeba zabierać ze sobą prowiantu
Eliza Gniewek-Juszczak

XXXV Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej wyruszy 2 lipca z Otynia do Częstochowy. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie trasy, na dowolną ilość dni.

- Są pielgrzymki piesze, samochodowe, autokarowe i na rowerach i na rolkach. Dzisiaj jest sporo możliwości, aby wziąć udział w tego rodzaju pokucie, wyrzeczeniu i zarazem modlitwie. W naszej pielgrzymce można podjąć trud i iść przez, w sumie jedenaście dni, można się dołączyć, np. w weekend, czy w ostatni dzień, lub przejść z nami tylko parę godzin – zachęca ksiądz Paweł Mydłowski, duszpasterz rolników diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i organizator pielgrzymki.

 • W ubiegłym roku w pielgrzymce rolników wzięło udział ok. 170 osób.
 • Kiedy odbędzie się tegoroczna pielgrzymka?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.