Pierwsza pomoc na tablicach

Czytaj dalej
Leszek Kalinowski

Pierwsza pomoc na tablicach

Leszek Kalinowski

Co się dzieje? Wołaj o pomoc otoczenie. Sprawdź oddech... takie napisy i rysunki - zdaniem działaczy PiS - powinny pojawić się na przystankach

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chce, by na zielonogórskich przystankach MZK zostały zamontowane tablice informujące o tym, jak udzielać pierwszej pomocy.

Bo nie wszyscy wiedzą, a nawet jak wiedzą, często w sytuacji, gdy ktoś starci przytomność, sami mogą stracić ze zdenerwowania głowę.

- A przecież wiadomo, że w takich sytuacjach każda minuta jest bardzo ważna dla ratowania życia - mówi Grzegorz Maćkowiak, przewodniczący FM PiS w województwie lubuskim. - Chcielibyśmy, by takie tablice stanęły na wszystkich przystankach MZK w mieście. Mamy ich kilkadziesiąt.

Dlatego młodzi działacze złożą pismo do prezydenta miasta, dyrektora MZK oraz zielonogórskich radnych, by rozważyli ten pomysł.

Pierwsza pomoc na tablicach
Leszek Kalinowski Grzegorz Maćkowiak i Piotr Natkański uważają, że na każdym przystanku MZK powinna stać tablica z informacją, jak udzielać pierwszej pomocy

- Koszt takich tablic nie byłby duży w porównaniu do 17-milionowej dotacji - mówi G. Maćkowiak. - To kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najważniejsze jest przecież życie ludzi.

Piotr Natkański z FM PiS przyznaje, że pomysł z tablicami został podpatrzony w Poznaniu. Oprócz funkcji informacyjnej, ma także zwracać uwagę, że nie można być obojętnym na widok leżącej osoby. Warto jest pomagać. Bo nikt z nas nie wie, czy i my nie będziemy potrzebować pomocy.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.