Natalia Dyjas-Szatkowska

Pierwsze kamery miejskiego monitoringu w Zielonej Górze mają nas już na oku [WIDEO]

Jeszcze wiosną w centrum montowano pierwsze kamery. Teraz działa ich już coraz więcej Fot. Mariusz Kapała Jeszcze wiosną w centrum montowano pierwsze kamery. Teraz działa ich już coraz więcej
Natalia Dyjas-Szatkowska

O potrzebie miejskiego monitoringu z prawdziwego zdarzenia mówi się u nas od lat. Wreszcie pomysł stał się faktem. W śródmieściu zaczęły działać pierwsze kamery.

Kiedy na naszych łamach piszemy o aktach wandalizmu w mieście, często słyszymy od naszych Czytelników: gdyby działał monitoring, takie rzeczy zdarzałyby się rzadziej. Postanowiliśmy więc sprawdzić, na jakim etapie jest wdrażanie w mieście systemu monitorującego.

- W miniony piątek rozpatrywaliśmy nabór kandydatów do pracy przy monitoringu - wyjaśnia nam Waldemar Michałowski, dyrektor departamentu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w zielonogórskim magistracie. - Chcemy wyselekcjonować dwanaście osób, które będą zatrudnione, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od pierwszego sierpnia.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.