Pierwsze święto kota w Centrum Przyrodniczym

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Pierwsze święto kota w Centrum Przyrodniczym

Marek Białowąs

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza do swojej siedziby wszystkich miłośników kotów. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę o tych zwierzętach.

17 lutego to międzynarodowy dzień kota. Pierwszy raz świętowali tego dnia kociarze z Włoch w 1990 r., w Polsce od 2006 r.
Z tej okazji, 17 lutego Centrum Przyrodnicze w swojej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 14 organizuje dla wszystkich miłośników futrzaków spotkanie.

Od godz. 10.00 do 16.00 wolontariusze i członkowie stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt, które jest współorganizatorem imprezy, poprowadzą promocję akcji "kocia adopcja". Będą zachęcać do zaadaptowania bezdomnego kociaka z zielonogórskiego schroniska dla zwierząt. W tym czasie będzie też można skorzystać z kociego "zagatkomatu". Chętne dzieci będą mogły wylosować pytania z maszyny i odpowiedzieć na nie pisemnie.

Zwiedzający zostaną zaproszeni do wspólnego kolorowania wielkoformatowego kota. A w trakcie zabawy będzie można się dowiedzieć co lubią koty.

O godz. 13 rozpocznie się akcja "puszka dla kociego brzuszka". Wezmą w niej udział przedszkolaki, którzy jako pierwsi zbiorą datki na wsparcie bezdomnych mruczków.
O problemach z kotem i jak sobie z nimi radzić? - to temat konsultacji jakie oferuje zoopsycholog Wioletta Jędrzejczyk.
Jednocześnie już od poniedziałku, 15 lutego aż do 21 lutego Centrum Przyrodnicze prowadzi zbiórkę karmy dla kotów, zabawek i innych przydatnych tym zwierzętom rzeczy.

Uwaga - wstęp na wszystkie zapowiedziane wyżej wydarzenia jest bezpłatny, natomiast wstęp do sal ekspozycyjnych Centrum już odpłatny.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.