Marek Białowąs

Pierwszy rajd po pięknych lasach regionu

Mapa i karta uczestnika to podstawowy ekwipunek każdego piechura. Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny. Fot. Archiwum organizatora rajdu Mapa i karta uczestnika to podstawowy ekwipunek każdego piechura. Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny.
Marek Białowąs

Ruszyły zapisy do udziału w Rajdzie Koziołka. Zaproszeni są biegacze i piechurzy.

Każdy kto tylko chce, może zapisać się za darmo na Rajd Koziołka. Zapisy potrwają aż do 28 sierpnia, ale nie warto czekać do ostatniej chwili. Kto pierwszy ten lepszy. Dlaczego? Organizatorzy szykują niespodziankę.
Czym jest ta impreza? To pieszy rajd na orientację skierowany do wszystkich: biegaczy, piechurów i spacerowiczów. Zawody odbędą się 3 września, a terenem zmagań będą lasy w okolicy Dąbrówki Wielkopolskiej.

- Cieszę się, że rajd ma szansę odbyć się w naszych okolicach – mówi Rafał Kucharski, jeden z pomysłodawców, budowniczy tras i sędzia główny w jednej osobie – uczestniczyłem w kilkudziesięciu rajdach w Polsce i uważam, że Dąbrówka jak najbardziej nadaje się do tego typu zawodów. Zapraszamy nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale każdego, kto chce spróbować swoich sił.

Uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z dwóch tras: krótszą, 13-kilometrową - to trasa rekreacyjna dla początkujących oraz dla rodzin lub grup chcących spędzić razem czas na spacerze po lesie. Trasa, pokonywana marszem lub biegiem. Do odnalezienia 8. punktów kontrolnych w czasie 6 godzin. Start indywidualny lub drużynowy. Dłuższa, 25-kilometrowa - jest dla osób, które chcą poczuć ducha rywalizacji na dłuższej przebieżce. Tę trasę powinni wybrać uczestnicy, którzy chcą złapać bakcyla rajdów pieszych. Wszak w innych rajdach to trasa podstawowa! Do odnalezienia 17. punktów kontrolnych w czasie 10 godzin. Start indywidualny.

Uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z dwóch tras: 13 i 25-kilometrową

Zawodnik otrzyma pakiet startowy, a tuż przed startem to, co najistotniejsze - mapę. To ona będzie najważniejsza podczas całego rajdu - od startu do mety - i w połączeniu z kartą uczestnika tworzy jego podstawowy ekwipunek. Na mapie zaznaczony jest start i meta oraz miejsca, w których ukryte są punkty z tzw. lampionami, gdzie trzeba będzie potwierdzić swoją obecność. Kto wygrywa? Najszybszy i najdokładniejszy. Ten, kto odwiedzi każdy wymagany punkt i dodatkowo zrobi to najszybciej.

W rajdzie będą lokalne akcenty - uczestnicy będą mieli okazję skosztować dąbrowickich przysmaków - zupy „niebecz” i „kołocza z okruuchelą” przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich z Dąbrówki Wielkopolskiej.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.