Piłkarski Falubaz, czyli trochę jaśniej na horyzoncie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz
Andrzej Flügel

Piłkarski Falubaz, czyli trochę jaśniej na horyzoncie

Andrzej Flügel

Falubaz szykuje się do trzecioligowego sezonu. Zespół trenuje i jego sytuacja wygląda już lepiej niż przed tygodniem.

Przypomnijmy ekipa trenera Jarosława Misia wygrała czwartą ligę, a ponieważ wszystkie lubuskie zespoły znalazły się pod kreską w trzeciej (w związku z reorganizacją utrzymało się tylko siedem ekip) zielonogórski zespół jest jedyną naszą ekipą na tym szczeblu. Zespół trenuje od ponad tygodnia. Pierwsze meldunki były niezbyt optymistyczne, kolejne są już znacznie lepsze.

Z Falubazem trenuje Wojciech Okińczyc. To 30-letni wychowanek UKP. Zawodnik który na każdym szczeblu i niezależnie od ligi w jakiej grał wiedział jak trafić do siatki. Warto przypomnieć, że w sezonie 2013/14 w którym Stelmet UKP spadł z drugiej ligi Okińczyć został królem strzelców z 19 bramkami. Dwa ostatnie sezony spędził w drugiej lidze w Rakowie Częstochowa (zdobył 11 goli). Czy zagra w Falubazie? Ta sprawa rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

- Jesteśmy w trakcie dopinania wszystkich spraw związanych z montowaniem zespołu na nowy sezon - powiedział prezes Falubazu Bogdan Wojczal. - Chodzi o skład i kontrakty. Cały czas szukamy pieniędzy po to by domknąć budżet i byłby on w takiej wysokości, że możemy myśleć o ekipie, która będzie w stanie utrzymać się w lidze. To nasz cel. Wierzymy, że absolutnie do zrealizowania. Jesteśmy po rozmowach z Wojciechem Okińczycem. On chce wrócić w rodzinne strony, a dla nas stanowiłby spore wzmocnienie. Szukamy możliwości sfinansowania tego kontraktu i mocno liczymy, że nam się uda.

Chcemy żeby nasz trzecioligowy zespół był mieszanką rutyny z młodością

- Trenują z nami zawodnicy którzy wracają z wypożyczeń, albo już u nas grali - mówi dyrektor sportowy Michał Grzelczyk - Tacy jak Wojtek Mycan czy Sebastian Górski. Pozyskaliśmy z rezerw Zagłębia Lubin Damiana Pawłowskiego. To zawodnik z rocznika 1997, a więc zaledwie 19-latek. Jest obrońcą, ale może też grać w pomocy. Wracają do nas zawodnicy którzy ostatnio grali w czwartej lidze ale mają spory potencjał tacy jak Bartek Siebert czy Kacper Koppenhagen. Z Ilanki Rzepin wrócił Rafał Ostrowski. Do kadry pierwszej drużyny włączyliśmy też kilku zawodników występujących dotąd w centralnej lidze juniorów. Cały czas rozmawiamy jeszcze z kilkoma zawodnikami i mam nadzieję, że uda nam się pozyskać wartościowych graczy. Chcemy żeby nasz zespół był mieszanką rutyny z młodością. Stąd szukamy zawodników na dwie newralgiczne pozycje czyli na środek pomocy i do napadu. Gdyby Wojtek Okińczyc z nami został byłoby wspaniale, jeśli nie musimy szukać kogoś może nie tak doświadczonego ale z potencjałem. Trener Jarosław Miś zyskał asystenta. To młody zaczynający karierę szkoleniowca 23-letni Patyk Czubek. Do tej pory pracował w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Czas ucieka, cały czas pracujemy i robimy wszystko po to by na początku przyszłego tygodnia kadra pierwszego zespołu się wykrystalizowała się już ostatecznie. Chcemy uniknąć tego co w zielonogórskiej piłce zdarzało się wielokrotnie kiedy w lipcu oraz w lutym wbijano zęby w ścianę i nikt nie wiedział czy zespół przystąpi do kolejnej rundy.

Tyle prezes i dyrektor. Tak więc na horyzoncie jest nieco jaśniej. Przypomnijmy. Falubaz zacznie sezon już w sobotę 30 lipca meczem z mistrzem grupy dolnośląsko-lubuskiej Górnikiem Wałbrzych (przegrał baraż o drugą ligę z Polonią Warszawa). Czasu jest więc niewiele. Już w najbliższą środę o godz. 18.00 będzie można obejrzeć zespół w sparingowym meczu z rezerwami Zagłębia Lubin.

Wojciech Okińczyc zawsze wiedział jak trafić do siatki. Czy zagra w zielonogórskim Falubazie?
Tomasz Gawałkiewicz Wojciech Okińczyc zawsze wiedział jak trafić do siatki. Czy zagra w zielonogórskim Falubazie?
Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.