Eliza Gniewek-Juszczak

Pilotażowy program dla przyszłych prawników z liceum w Nowej Soli. Współpracę z UZ zaczęły też licea z Zielonej Góry i Szprotawy

Aleksandra Grządko podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Fot. Edward Gurban Aleksandra Grządko podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych
Eliza Gniewek-Juszczak

Uczniowie zainteresowani studiowaniem prawa będą mieli lepszy start w zdobywaniu zawodu. Będą mogli zacząć już w liceum. W nowosolskim LO rusza pilotażowy program współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Klasy patronackie powstały też w liceum nr VII w Zielonej Górze i Szprotawie.

- Chcemy przybliżyć uczniom dziedzinę prawa, które obowiązuje codziennie i na każdym kroku jest wykorzystywane - mówi Sylwia Wojtasik z zarządu powiatu nowosolskiego. W Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego rusza pilotażowy program współpracy uczniów z wykładowcami i praktykami prawa z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

CZYTAJ DALEJ:

  • – Młodzież będzie wyjeżdżała na zajęcia w sądach i  kancelariach. W planie jest pięć wydarzeń w szkole, w których udział wezmą wykładowcy prawa. Korzyść jest nieoceniona - mówi dyrektor liceum w Nowej Soli.
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Szczególnie zajmuje się sprawami Nowej Soli, Kożuchowa i Sławy. Porusza zwłaszcza tematy polityczne, gospodarcze i religijne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.