Piotrusiu, wracaj do nas szybko, czekamy!

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Piotrusiu, wracaj do nas szybko, czekamy!

Edward Gurban

Piotruś, pierwszoklasista z nowosolskiej SP 8 nagle zachorował na białaczkę. Przebywa teraz w klinice we Wrocławiu. Rodzice proszą o pomoc.

Przez siedem lat zdrowo się wychowywał, jeśli nie liczyć częstego zapalenia gardła. Tego roku, gdy Piotruś poszedł do szkoły w grudniu znowu dopadło zapalenie gardła, ale dodatkowo męczyła go wysoka gorączka. Mama Katarzyna i wspierający ją mąż Tomasz, kurowali chłopca przypisanymi przez lekarza antybiotykami, dodatkowo stosowali inhalację. Gorączka jednak wciąż nie ustępowała.

Piotruś znalazł się w szpitalu, gdzie początkowo zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Po dokładniejszych badaniach 4 stycznia rodzice usłyszeli od lekarzy diagnozę: syn ma białaczkę. Ze względu na wiek pacjenta i ostrą odmianę przypadku, ordynator natychmiast skierował dziecko do specjalistycznej kliniki we Wrocławiu. Tam przebywają też z nim rodzice. Sytuacje komplikuje fakt, że mają oni również pięciomiesięczne drugie dziecko, które wraz z nimi przebywa w szpitalnym pokoju hotelowym.

Piotruś znalazł się w szpitalu, gdzie początkowo zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Po dokładniejszych badaniach 4 stycznia rodzice usłyszeli od lekarzy diagnozę: syn ma białaczkę

- Na razie szczegółowe badania we Wrocławiu dobrze rokują, Piotruś przyjmuje leki i organizm właściwie na nie reaguje - mówiła nam jeszcze wczoraj mama chorego chłopca.

Piotruś jest uczniem klasy Ia i ze względów oczywistych nie uczęszcza na lekcje. Koledzy i koleżanki z klasy zdążyli go polubić. Wychowawczyni twierdzi, że jest bardzo koleżeński, bardzo dobrze wychowany. Gdy odwiedziliśmy klasę, wszyscy zgodnie zawołali: ,,Czekamy na Ciebie, wróć jak najszybciej!” W ,,ósemce” zorganizowano też akcję zbiórki pieniędzy na pokrycie wysokich kosztów leczenia.

Do składających deklarację podatkową rodzice kierują apel, by przekazali 1 proc. swego podatku fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Należy podać w deklaracji PIT nr KRS: 0000086210, a w rubryce cel szczególny wpisać: Piotr Kempski.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.