PiS „odkręci” sprawę przenosin Izby do Gorzowa?

Czytaj dalej
Fot. archiwum gazety
Leszek Kalinowski

PiS „odkręci” sprawę przenosin Izby do Gorzowa?

Leszek Kalinowski

Plan przeprowadzki Izby Administracji Skarbowej z Zielonej Góry do Gorzowa wywołuje gorące dyskusje nie tylko w obu stolicach województwa.

Na wieść, że Izba Administracji Skarbowej ma być przeniesiona z Zielonej Góry do Gorzowa, ostro zareagował prezydent
Janusz Kubicki, podkreślając, że to wstyd i hańba. Jak mówi, skoro od lat Izba dobrze funkcjonuje w Winnym Grodzie, zatrudniając tu blisko 200 osób wykwalifikowanej kadry, to po co to zmieniać, budować w Gorzowie nowy obiekt, zatrudniać nowych pracowników... Poza tym taka przeprowadzka to złamanie umów dotyczących funkcjonowania województwa lubuskiego.

– Nawet jeśli pracownicy dostaną propozycję zmiany pracy w Gorzowie, to nie czarujmy się: kto z niej skorzysta? – pytał Kubicki. – Tu mają przecież rodziny, tu pracują ich mężowie czy żony, tu ich dzieci chodzą do szkoły, tu mają swoje domy, różne powiązania. Podobnie było, kiedy przenoszono komendę wojewódzką policji.

Oburzenia nie kryli też posłowie z południa województwa, m.in. Jerzy Materna (PiS), który podkreślał, że nie można skłócać Lubuszan.

Czytaj więcej 23 lutego w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.