Natalia Dyjas, Leszek Kalinowski

Plac się zmienia, drzewa nam znikają - alarmują mieszkańcy

Wizualizacja nowego placu przed filharmonią. Mają się na nim pojawić dwie fontanny Fot. WIZUALIZACJA: URZĄD MIASTA Zielona Góra Wizualizacja nowego placu przed filharmonią. Mają się na nim pojawić dwie fontanny
Natalia Dyjas, Leszek Kalinowski

Trwają prace modernizacyjne na placu przed filharmonią. Jak alarmują mieszkańcy, wycinane są tam drzewa. Obawiają się, że kolejny teren zostanie pozbawiony zieleni. Miasto uspokaja, chodzi tylko o dwa drzewa, pięć zostanie posadzonych.

- Na placu przy filharmonii trwają prace, ale i znikają drzewa - zaalarmował nas Czytelnik, pan Roman. - Czy możecie sprawdzić, co stanie się z pięknymi kasztanowcami?

- Nie na tym mają polegać remonty, modernizacje czy rewitalizacje, by wszystko zrównywać z ziemią, łącznie z zielenią - uważa pan Tomasz, który jako jeden z wielu komentuje miejskie wydarzenia na facebo¬¬oku. To m.in. tam rozgorzała gorąca dyskusja na temat wycinki drzew w mieście.

Barbara Bielinis-Kopeć, lubuski wojewódzki konserwator zabytków w Zielonej Górze, wyjaśnia, że przy budowie jednego z obiektów, w ramach remontu placu przy filharmonii, konieczne było wycięcie drzewa. 

 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Natalia Dyjas, Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.