Plac zabaw? Nie! Parking!

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Sandra Soczewa

Plac zabaw? Nie! Parking!

Sandra Soczewa

- Zdania mieszkańców co do zagospodarowania placu są podzielone. Tę kwestię rozwiążą ankiety - mówi Daniel Madaliński, szef ADM nr 5 w Gorzowie.

Między blokami przy ul. Słonecznej 91-95 a 86-90 jest spory, niezagospodarowany plac. Mieszkańcy okolicznych bloków mają pomysł na to, co z nim zrobić, żeby było dobrze.

Część mieszkańców uważa, że plac jest idealnym miejscem na parking. - Tak jak w całym Gorzowie, na naszej ulicy też jest problem z parkowaniem. Na tym placu mogłoby powstać kilkanaście miejsc parkingowych. I problem mielibyśmy z głowy - mówi mieszkający przy placu 20-letni Jarek. Ale nie wszyscy są tego samego zdania. Inni uważają, że powinien pojawić się tutaj przynajmniej plac zabaw. - Co mi po widoku z okna na takie klepisko. Nawet nie ma gdzie usiąść i nacieszyć oczu. Niech będzie tu zieleń i miejsca dla dzieci - mówi pani Jolanta.

Zdania bardzo podzielone

Mieszkańcy nie mogą między sobą porozumieć się, co ma w tym miejscu powstać. Niektórzy plac już wykorzystywali jako parking. Od kiedy jest znak zakazu wjazdu, zdarza im się to sporadycznie. Ale jeżeli zakaz złamią, muszą liczyć się z tym, że przyjedzie straż miejska i dostaną mandat. - Jest taki jeden „uprzejmy” sąsiad. Nawet jak przywiozłem od lekarza chorą córkę, to po chwili była już straż miejska - mówił nam Jacek Teklak. Uważa on, że budowa parkingu w tym miejscu to konieczność.

29 lutego minął termin oddawania ankiet do ADM-u nr 5. Który pomysł ostatecznie wygra?

- Nie mówię, że nie potrzebujemy parkingu. Ale lepiej będzie, jak powstanie tu plac zabaw, trawnik, ławki, może siłownia - mówi pani Justyna (dane do wiadomości redakcji). Kobieta tłumaczy, że najmłodsi nie mają swojego miejsca na podwórku. - Taki zielony skwerek przydałby się też seniorom i matkom z dziećmi. Teraz musimy spacerować przy samej ulicy, a to żadna przyjemność - mówi kobieta.

Mieszkańcy interweniowali w tej sprawie też w magistracie. Ci, którym zależy na budowie parkingu, spotkali się w październiku  z wiceprezydentem Łukaszem
Artur Szymczak Mieszkańcy interweniowali w tej sprawie też w magistracie. Ci, którym zależy na budowie parkingu, spotkali się w październiku z wiceprezydentem Łukaszem Marcinkiewiczem (na zdjęciu z prawej). To wtedy padł pomysł, by utworzyć parking od al. 11 Listopada.

Dookoła placu powstały dwa „obozy”: pierwszy za parkingiem, drugi za strefą rekreacji. Nikt nie mówi o konflikcie, ale każdy ma swoje racje i się ich trzyma.

Demokratyczne wybory

Jak mówi Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5, początkowo zaproponowano mieszkańcom, żeby plac podzielić na miejsca parkingowe i plac zabaw. - Odrzucili tę propozycję - mówi Madaliński. Ostatecznie rozdano mieszkańcom ankiety. Mają się opowiedzieć: parking czy strefa rekreacji. - Wybór podjęty będzie demokratycznie. O tym, co powstanie w tym miejscu, dowiemy się lada dzień, po podliczeniu ankiet - mówi szef ADM.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.