Place zabaw, siłownie, boisko... Właśnie tego chcą mieszkańcy Sulechowa

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
AK

Place zabaw, siłownie, boisko... Właśnie tego chcą mieszkańcy Sulechowa

AK

W Sulechowie zakończono już przyjmowanie propozycji zadań do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego 2019. Wpłynęło aż 27 wniosków!

- Budżet obywatelski ma wielki sens - zaznacza burmistrz Ignacy Odważny, który dodaje, że do dyspozycji mieszkańców jest 200 tys. zł, a wniosków wpłynęło na 860 tys. zł!

- Komisja będzie sprawdzała zasadność wniosków i oceni czy są możliwe do realizacji - podkreśla burmistrz.

- Małych projektów, czyli do 20 tys. zł wpłynęło 19, a dużych 8, na łączną kwotę 520 tys. zł, co świadczy o tym, że zainteresowanie funduszem obywatelskim jest ogromne - dodaje I. Odważny.

A co zgłaszali mieszkańcy? W kategorii zadań małych zaproponowano np. budowę wybiegu dla psów z przeszkodami na os. Zatorze, montaż siłowni zewnętrznej w Mozowie czy też we wsi Nowy Świat. Jest też propozycja opracowania projektu budowlanego na garaż dla OSP w Cigacicach. Mieszkańcy Łęgowa liczą na oświetlenie uliczne, mieszkańcy Bukowa na urządzenia i wyposażenie sołectwa m. in. w stół do gry w szachy, ping pong, ławeczki, zadaszone patio.

Padł również pomysł rozbudowy centrum rekreacyjno sportowego oraz modernizacji przyległego terenu w Kalsku, a także budowy terenu integracji społecznej „Przy stawie” w tej samej wsi.

Zaś w kategorii zadań dużych mieszkańcy zgłosili potrzebę budowy ogrodzenia placu zabaw dla dzieci na Zatorzu w Sulechowie. Budowę sceny wraz z ogrodzeniem w Kijach, miniboisko z infrastrukturą w Kruszynie, duży plac zabaw „Sulecholandia” na ul. Kusocińskiego, który miałby być dostępny dla wszystkich.

Pojawiła się także propozycja zakupu działki pod teren rekreacyjno sportowy w Brzeziu k. Sulechowa.

20 września ruszy głosowanie, potrwa do 1 października. Zwycięskie projekty poznamy do końca października. Na zadania tzw. małe przeznaczono 100 tys. zł, na zadania duże, taką samą kwotę.

Każdy mieszkaniec może oddać głos na jedno zadanie małe oraz na jedno duże. Kartę do głosowania można odnaleźć na stronie internetowej urzędu lub w Biurze Obsługi Interesanta urzędu miejskiego. Wypełniony dokument można dostarczyć do magistratu osobiście, przesłać pocztą lub mailowo ([email protected]).

Do przyszłorocznego budżetu zostaną wprowadzone zadania, który zyskają największą liczbę głosów mieszkańców, ale nie mniejszą niż 50 w przypadku zadań małych i nie mniejszą niż 150 w przypadku zadań dużych.

AK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.