Planszówka dobra jest dla małego i dużego!

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Sandra Soczewa

Planszówka dobra jest dla małego i dużego!

Sandra Soczewa

- Nasz Klub Gier Planszowych jest dla wszystkich. Przedział wiekowy jest od 6 do 106 lat - mówi Eliza Paternowska, prowadząca klub.

Już jakiś czas temu powróciła moda na planszówki. Można grać nie tylko w grzybobranie, monopol, czy chińczyka, ale też gry wojenne i strategiczne.

- Każda gra planszowa czegoś uczy. Przy planszówkach nabywamy rozmaitych umiejętności i na pewno nie jest to zmarnowany czas. To idealne połączenie rozrywki z edukacją - mówi Eliza Paternowska z Biblioteki Pedagogicznej (ul. Łokietka 20a). To właśnie w tym miejscu, w każdy ostatni czwartek miesiąca o 16.00, spotykają się członkowie klubu i... grają!

Pani Eliza na początku powadziła warsztaty dla nauczycieli o grach edukacyjnych. I_tak zrodził się pomysł na utworzenie klubu gier. - Planszówek mamy naprawdę sporo. Jest ich blisko 50. Dlatego też stwierdziłam z koleżankami, że warto je wykorzystać. Tak zaczął się klub - mówi Paternowska. Na jego otwarciu było ponad 20 osób. - Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tym, ile osób przyszło. Były dzieci oraz seniorzy - opowiada pani Eliza.

Spotkania są otwarte i oczywiście darmowe. Jeśli masz swoją ulubioną planszówkę, możesz zabrać ją ze sobą i wpaść 23 lutego na 16.00.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.