Plejada gwiazd będzie kibicować żużlowcom na Stadionie Narodowym

Czytaj dalej
redakcja Gazety Lubuskiej

Plejada gwiazd będzie kibicować żużlowcom na Stadionie Narodowym

redakcja Gazety Lubuskiej

Rok temu turniej w Warszawie zakończył się kompromitacją organizatorów. Teraz ma być wielkim wydarzeniem sportowym i towarzyskim.

O sobotniej Grand Prix i jej faworytach pisaliśmy wcześniej. Większość z nas będzie trzymała kciuki za Polaków. W imprezie mamy trzech stałych uczestników: Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika i Piotra Pawlickiego oraz występującego z jednorazową dziką kartą Patryka Dudka. Reprezentacja Lubuskiego liczna, a mogła być większa. Jarosław Hampel nie pojedzie z powodu kontuzji.

To ma być jednak nie tylko sportowe święto

Organizatorzy zadbali o odpowiednią promocję i oprawę tego wydarzenia. Żużlowcy prezentowali się już na Stadionie Narodowym (pograli tam nawet w piłkę), nagrali klip promujący wydarzenie, pozowali do zdjęć. Kibiców zaproszono z kolei do akcji na portalach społecznościowych; namawiając do wrzucania do sieci zdjęć z hasłami #CałyStadionŻużla czeka na #SGPnarodowy!

A na trybuny zaproszono wielkie gwiazdy polskiego sportu

LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland ma na żywo najlepsza polska zawodniczka i topowa tenisistka świata Agnieszka Radwańska. W piętnastce, która już potwierdziła obecność, jest również czterech medalistów igrzysk olimpijskich: Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, czterech mistrzów świata: Paweł Fajdek, Paweł Zagumny, Tomasz Gollob i Jerzy Szczakiel. Jest też najlepszy polski hokeista - Mariusz Czerkawski, a także pierwszy polski zwycięzca rajdu Dakar Rafał Sonik.

Plejada gwiazd będzie kibicować żużlowcom na Stadionie Narodowym
Polki Związek Motorowy Paweł Fajdek też wybiera się na żużel do Warszawy.

Ponadto żużel na PGE Narodowym obejrzą Jerzy Janowicz, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. W sumie piętnastka czołowych polskich sportowców, którzy 14 maja będą kibicować żużlowcom, ma w swoim dorobku jedenaście medali olimpijskich i dwadzieścia jeden tytułów mistrzów świata.

Przyjazd zapowiedział również wielki fan żużla Zbigniew Boniek. - Będę w Warszawie, bo zapowiada się wielkie widowisko - zapowiedział szef PZPN.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.