Płynie do nas wielka woda? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Płynie do nas wielka woda? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie Warta przekroczyła stan ostrzegawczy. W Kostrzynie brakuje jej do tego 5 cm. Wzrasta też poziom Noteci w Drezdenku.

- Dużo już tej wody – mówi nam Andrii Martynovskyi. Mieszka w Gorzowie od siedmiu miesięcy. Wystarczająco długo, by dostrzec, że Warta w ostatnich dniach znacznie przybrała. W poniedziałek po raz pierwszy tej zimy przekroczyła stan ostrzegawczy. W Gorzowie wynosi on 380 cm. Dwa dni temu woda osiągnęła pułap 382 cm, a we wtorek dochodziła już do 387 cm. Na gorzowskim bulwarze zalany był już dolny taras spacerowy. Woda wdziera się już na schody. Czy może być dla nas zagrożeniem?

- Trzeba się intensywnie przyglądać wodowskazom. Robi to nasz dyżurny – mówi Artur Wojtowicz, zastępca dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie.

My też we wtorek sprawdziliśmy stan wód na rzekach w naszym regionie. Co pokazywały wodowskazy? Czytaj w środę, 8 marca w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się sprawami bieżącymi oraz bardzo często interwencjami Czytelników. Masz sprawę, którą potrzeba wyjaśnić? Pisz na maila: jmilkowski@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.