Pływali też w płetwach

Czytaj dalej
Fot. wanad
Marcin Gołembiewski

Pływali też w płetwach

Marcin Gołembiewski

Na Delfinie rozegrano zawody o puchar fundacji Anwil dla Włocławka. Mogli w nich brać udział wyłącznie mieszkańcy z gminy i miasta Włocławek.

Rywalizowało 279 zawodników w dziewięciu kategoriach wiekowych. Większość startujących zrzeszona jest w miejscowych klubach UKP Wodnik, KP Delfin, WKN Jacques oraz KP AQUA.

Po raz pierwszy na włocławskich zawodach oprócz konkurencji pływackich, zostały rozegrane wyścigi na dystansie 50 m oraz 100 m w płetwach (Bifins), które ze względu na specyfikę dyscypliny, wprowadzono jako dodatkową konkurencję, która nie była brana pod uwagę przy klasyfikacji.

Pod względem liczby miejsc medalowych pierwsze miejsce wywalczył UKP Wodnik - 50 lokat (w tym 22 pierwszych, 14 drugich i 14 trzecich). Drugi w klasyfikacji klubowej był WKN Jacques 39 (17-12-10), trzeci KP Delfin - 26 (6-9-11), a czwarty KS AQUA 17 (3-7-7).

Ponadto dwukrotnie triumfowała Amelia Gajdzińska, wychowanka UKP Wodnik, pływająca od pewnego czasu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Dodajmy, iż na 138 startów indywidualnych, aż 123 to nowe rekordy życiowe.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Dystans - 25 metrów

50 metrów

100 m

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.