Jarosław Miłkowski

Po 17 latach przerwy Gorzów znów ma architekta

Dariusz Górny Fot. Jarosław Miłkowski Dariusz Górny
Jarosław Miłkowski

Przetasowania, nominacje, przesunięcia... W magistracie zmienia się właśnie struktura organizacyjna. Zmian jest tyle, że głowa mała!

- Chcę wprowadzić zasadę, że projekty, które prywatny inwestor planuje na prywatnej działce, będą konsultowane z miastem - mówi Dariusz Górny. Wczoraj prezydent Jacek Wójcicki przedstawił go jako nowego architekta miejskiego. Stanowisko to wraca do magistratu po 17 latach przerwy. Dziś architekt miejski ma spełniać funkcję doradczą.

Górny podkreśla, żeby jego funkcji nie utożsamiać z projektowaniem. - Tu nie ma kwestii, co trzeba zmienić, musimy tylko postawić diagnozę. Mamy braki w zabudowie, panuje chaos urbanizacyjny. Trzeba wybrać miejsca, które najbardziej bolą miasto i zastanowić się, jak je leczyć - mówi Górny.

Oprócz architekta miejskiego, na bazie obecnego referatu planowania urząd powołuje też pracownię planowania przestrzennego. - Miasto powinno ją mieć z tego względu, że zlecane dziś „na zewnątrz” prace zagospodarowania przestrzennego firmy robią najtaniej, ale niekoniecznie najlepiej - mówi prezydent Wójcicki.

Od marca zmienia się też struktura organizacyjna urzędu.

Agata Dusińska, która dotychczas byłą dyrektorem biura prasowego, będzie teraz szefową wydziału organizacyjnego. Stworzony został w oparciu o biuro rady miasta, biuro prezydenta oraz dział kadr.

Dariusz Górny
Jarosław Miłkowski Dariusz Górny

Prezydent potwierdza też, że Ewa Hornik pokieruje wydziałem kultury i sportu.

Wydzielenia osobnego wydziału dla sportu nie będzie, ale miasto szuka osoby, która z pasją będzie mogła zająć się tą działką w magistracie. Wyodrębniony - z biura prasowego - zostanie za to wydział promocji. Pokieruje nim Ewa Pawlak, która za czasów prezydenta Jędrzejczaka była szefową miejskiej kultury.

Kolejne zmiany? Część wydziału administracyjnego, którym będzie kierowała Bogusława Popkowska, przekształci się w biuro zarządzania systemami informatycznymi (szefem zostaje Marcin Kazimierczak). Z kolei wydziałowi inwestycji przybędzie drugi człon: „i remontów dróg”. Tym samym za naprawy ulic nie będzie już odpowiadał wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.