Po darmowe, pyszne jabłka uczniowie ustawiają się w kolejce

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

Po darmowe, pyszne jabłka uczniowie ustawiają się w kolejce

Anna Chreptowicz

Skrzynka jabłek, za darmo? Takie rzeczy tylko w Zespole Edukacyjnym w Podmoklu Małym, gdzie uczniom codziennie na przerwach rozdawana są owoce.

Akcja bardzo ucieszyła uczniów, którzy zgodnie przyznają, że jabłka jeść warto, bo są zdrowe, słodkie i pożywne.

- Przyjechały do nas dlatego, żebyśmy nie jedli w szkole słodyczy i chipsów, i nie kupowali śmieciowego jedzenia. Wie pani, bo w jabłkach to jest dużo witamin, a w chipsach sama chemia i tłuszcz - tłumaczą nam dzieci z drugiej i czwartej klasy.

Jabłka rozdawane są codziennie

Dzięki temu, że w zeszłym roku Zespół Edukacyjny dołączył do akcji pomocowej polskim sadownikom. - W ubiegłym roku dowiedziałam się, że w akcji mogą uczestniczyć szkoły. No to zarejestrowałam naszą szkołę w Agencji Rynku Rolnego, gdzie nadano nam numer producenta, który uprawnia nas do bezpłatnego odbioru owoców - mówi Elżbieta Ryczek, dyrektorka szkoły.

W zeszłym tygodniu przed szkołę zajechał wielki samochód, cały załadowany jabłkami. W sumie do szkoły trafiło ich... 5 ton. - Tyle tego było, że nie wiedzieliśmy, gdzie je pomieścić. Dlatego jak najszybciej zaczęliśmy je rozdawać - mówi dyrektorka.

Dzieci liczą na to, że w przyszłym roku jabłka też trafią do szkoły.
Mariusz Kapała GL Dzieci liczą na to, że w przyszłym roku jabłka też trafią do szkoły.

Jabłka codziennie trafiają do uczniów. Są im rozdawane na przerwach. Po skrzynce otrzymali również rodzice

Jak podkreśla Elżbieta Ryczek, teraz jest najlepszy czas do sprawiania innym przyjemności i radości. To czas oczekiwania na święta, dlatego nie zapomniano również o mieszkańcach, których dzieci nie chodzą do szkoły. - Przyszykowaliśmy dla nich takie paczuszki pełne jabłek, razem z życzeniami Wesołych Świąt. Pracownicy szkoły rozwieźli je mieszkańcom Podmokli Małych, Wielkich i Lasek - wymienia.

Z pięciotonowej góry pysznych owoców zostało jeszcze 30 skrzynek, które zostaną rozdane rodzinom z trojgiem i czworgiem dzieci.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.