Po długim weekendzie cypel w Jodłowie jest pełen śmieci. Zdenerwowany Czytelnik zrobił zdjęcia i prosi o interwencję. Tak nie może być

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane przez Czytelnika
Eliza Gniewek-Juszczak

Po długim weekendzie cypel w Jodłowie jest pełen śmieci. Zdenerwowany Czytelnik zrobił zdjęcia i prosi o interwencję. Tak nie może być

Eliza Gniewek-Juszczak

Długi weekend wielu mieszkańców powiatu nowosolskiego wykorzystało na wizytę na cyplu w Jodłowie nad Jeziorem Tarnowskim. Jeden z naszych Czytelników też tam był. To co, zobaczył przeraziło go.

Cypel w Jodłowie to jedno z piękniejszych miejsc w gminie wiejskiej Nowa Sól. Dzięki unijnej dotacji teren został ucywilizowany Pojawiła się wieża widokowa, ławeczki, miejsca na grill i ognisko. Są nowe pomosty.

Piękne miejsce w powiecie nowosolskim pełne śmieci

W długi weekend, który zaczął się 11 czerwca do Jodłowa przyjechało wielu turystów z Nowej Soli, powiatów nowosolskiego i wschowskiego. To miejsce jest lubiane od lat. Cypel dowiedział też jeden z naszych Czytelników. Był przerażony tym, co zobaczył w niedzielę, 14 czerwca, kiedy kończył się czas wypoczynku.

Zamknięte toalety. Pełne kosze śmieci i setki turystów. Brak nadzoru ze strony gminy jest porażający.

- Zamknięte toalety. Pełne kosze śmieci i setki turystów. Brak nadzoru ze strony gminy jest porażający - stwierdził. I na dowód sprawy przesłał zdjęcia.

Nie ma dzierżawców terenu

Dwie firmy miały zawarte umowy z gminą. Zajmowały się miejscem i prowadziły gastronomię z przyczep.
– W weekendy i święta nie wystarczyło przejść się na koniec dnia i sprzątnąć, ale nawet cztery razy dziennie trzeba było opróżniać kosze – podkreśla Katarzyna Zambroziewicz.

O zerwaniu tych umów przez gminę pisaliśmy w poprzednich artykułach.

[polecane]20298081, 20220193; 1; sprawa cypla w Jodłowie [/polecane]

Na pytanie, czy firmy byłyby gotowe wrócić na cypel, trudno usłyszeć pozytywną odpowiedź: - Kierujemy sprawę na drogę sądową o odszkodowanie za zerwanie umowy - potwierdza wcześniejszą zapowiedź pani Katarzyna.

Pytania do gminy wiejskiej Nowa Sól

Z pytaniami o to, czy i kiedy teren zostanie posprzątany i czy ktoś będzie się zajmować tym miejscem w sezonie, zwróciliśmy się do urzędu gminy Nowa Sól. Kiedy otrzymamy odpowiedzi, wrócimy do tematu.

[polecane]16266163[/polecane]

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Nowa Sól. Apel miasta, aby ograniczyć koszenie traw, ze względu na spodziewaną w tym roku suszę. Rozmowa z Ewą Batko, rzecznik prasową magistratu

[promo]2911[/promo]

[promo]1347;1;Polub nas na fb[/promo]

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.