Po fontannie przyjdzie czas na remont parku

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Po fontannie przyjdzie czas na remont parku

Eliza Gniewek-Juszczak

Nowa Sól pięknieje. Miasto planuje remont Parku Powstańców Śląskich i Wielkopolskich. W ubiegłym roku odnowiona została fontanna.

Jak tylko sprzyja pogoda Lesław Słyś z Nowej Soli przychodzi posiedzieć na ławce przy fontannie na placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich. - Szum fontanny przyciąga. Miło jest tutaj posiedzieć i posłuchać tej wody. Ale rzeczywiście alejki wymagają remontu. Nie pamiętam, kiedy były robione, na pewno bardzo dawno i zdążyły się już zniszczyć - przyznaje pan Lesław.

Co roku w budżecie Nowej Soli radni miejscy zapisują pieniądze na renowację miejskich parków. Tym razem 150 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na kolejny etap modernizacji Parku Powstańców Śląskich i Wielkopolskich w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny.

- W tym etapie prace obejmą: rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej ciągów pieszych oraz obrzeży betonowych okalających fontannę - poinformował wiceprezydent Jacek Milewski. Nastąpi też rozbiórka nawierzchni podejścia do schodów z betonowej kostki brukowej. Wykonana zostanie nawierzchnia z betonowej, szarej kostki brukowej. Zaplanowane prace obejmą również demontaż istniejących i montaż 27 nowych ławek parkowych i koszy na odpady. Powstaną też nowe pasy zieleni. - Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się zmodernizować pozostałą część parku- przyznaje zastępca prezydenta.

Informacja opublikowana przez wiceprezydenta na Facebooku spotkała się z akceptacją internautów. - Wreszcie zniknie koszmar parkowiczów nawierzchnia asfaltowa alejek parkowych- przyznaje Czesław Bielecki. Marta Marciniak dodaje, że przydałyby się jeszcze dobre kamery. - Żeby zaraz jakiś jeden z drugim nie postanowił zniszczyć, bo u nas to taki niestety „standard” - podkreśla pani Marta.
Podczas ubiegłorocznych wakacji wyremontowana została fontanna przy pl. Powstańców. Zdemontowane zostały stare płytki elewacji, które imitowały mur ceglany oraz płyty z piaskowca. Ściany fontanny zostały odgrzybione. Zostały na nich ułożone płyty granitowe.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.