PO i Nowoczesna razem będą walczyć o głosy wyborców i mandaty w sejmiku

Czytaj dalej
Fot. Helena Wysocka
Helena Wysocka

PO i Nowoczesna razem będą walczyć o głosy wyborców i mandaty w sejmiku

Helena Wysocka

Wspólne listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego w jesiennych wyborach utworzą Platforma Obywatelska i Nowoczesna. - Zabieramy się do pracy i zapraszamy do współpracy - zachęcała wczoraj Anna Naszkiewicz, szefowa suwalskich struktur PO.

Naszkiewicz wyjaśniła, że zaproszenie kierowane jest nie tylko do działaczy, czy sympatyków obu partii, ale też osób niezrzeszonych, także apolitycznych samorządowców. Wyraziła nadzieję, że taka sama koalicja powstanie w Suwałkach i dzięki temu listy kandydatów do rady miasta będą także wspólne, ale rozmowy w tej sprawie wciąż są prowadzone.

- Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy będziemy popierać któregoś z kandydatów na prezydenta Suwałk, czy wystawimy swojego - dodała przewodnicząca. - Za wcześnie na takie deklaracje.

Listy do sejmiku mają być gotowe przed wakacjami. Wiadomo, że znajdzie się na nich Anna Naszkiewicz, ale - jak mówi - sprawa miejsca nie jest jeszcze przesądzona. Natomiast Dariusz Krakowski, szef suwalskich struktur Nowoczesnej kandydować nie zamierza. Działacz twierdzi, że chętni na pewno się znajdą, bo partia skupia około stu su-walczan, młodych, wykształconych i głównie przedsiębiorców. - Pierwsze rozmowy w sprawie list podejmiemy jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Naszkiewicz.

Działacze pójdą do wyborów nie pod logiem partii, lecz pod nazwą trzecią, która jest jeszcze ustalana. Chcą jak najszybciej skompletować listy, ponieważ wakacje są trudnym czasem dla prowadzenia kampanii przedwyborczej.

- Posiadamy informacje, że wybory odbędą się 24 października lub 4 czy 18 listopada - dodaje przewodnicząca. - Zostało więc bardzo mało czasu.

Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.