Po pożarze katedry prokuratura stawia zarzuty dwóm proboszczom

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Po pożarze katedry prokuratura stawia zarzuty dwóm proboszczom

Jarosław Miłkowski

Po prawie dwóch latach śledztwa prokuratura postawiła zarzuty w sprawie pożaru katedry 1 lipca 2017 roku. Usłyszeli je księża Zbigniew Samociak i Zbigniew Kobus, były i obecny proboszcz świątyni.

- Obu duchownym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - mówi Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. O postawieniu zarzutów prokuratura poinformowała w poniedziałek. Usłyszeli je ks. Zbigniew Samociak i ks. Zbigniew Kobus. W rozmowie z GL obaj zgodzili się na podawanie nazwisk, nie chcieli jednak komentować sprawy. Dodajmy, że nie przyznają się do winy.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.