Bartosz Sulczewski

Po roku ciężkich zmagań nadszedł czas na nagrody

Na najlepszych uczniów czekały gratulacje, dyplomy i nagrody. Docenieni zostali także trenerzy i działacze sportowi. Fot. Starostwo Powiatowe w Żarach Na najlepszych uczniów czekały gratulacje, dyplomy i nagrody. Docenieni zostali także trenerzy i działacze sportowi.
Bartosz Sulczewski

Całoroczne treningi i pot na zawodach doceniony. 19 lutego młodzi sportowcy fetowali zakończenie Powiatowej Olimpiady Młodzieży.

W klasyfikacji gmin wygrało miasto Żary, za nim uplasowały się kolejno Łęknica, Lubsko, gmina wiejska Żary, Jasień, Lipinki Łużyckie, Brody, Trzebiel, Przewóz i Tuplice.

W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła SP 5 w Żarach, drugie miejsce zajęła SP 3 w Żarach, a trzecie podstawówka z Łęknicy.

Wśród gimnazjów najwięcej punktów zdobyła żarska trójka, drugie miejsce przypadło uczniom z Łęknicy, a trzecie trafiło do Społecznego Gimnazjum w Żarach.

Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących im. B. Prusa w Żarach, a trzecie Społeczne Liceum Ogólnokształcące.

W gronie najlepszych sportowców byli się Emilia Żelazek, Natalia Kędzierska i Norbert Maciejak z Żar, Julia Wiwacz, Karolina Prodlik, Wiktoria Iwuć z Łęknicy, Paulina Gira, Julia Gier, Tomasz Krzyżanowski z Lubska, Kamil Gierula, Dagmara Marczuk, Bartosz Kłudkowski z gminy Żary, Klaudia Banecka, Alicja Biernacka, Wiktoria Gawłowicz z Jasienia, Mateusz Szczepa -niak, Paulina Kuziemska, Aleksandra Targosz z Lipinek Łużyckich, Emilia Adamska, Jessica Gargalis z Brodów, Oskar Wrona, Grzegorz Zawadzki z Trze -biela, Katarzyna Dolecka, Natalia Uruska z Przewozu oraz Joanna Łobodziec, Kamil Zię -tek z Tuplic.

Wśród wyróżnionych trenerów był m.in. Artur Góraleczko, Jacek Szałęga i Dariusz Wisz. Najlepsi sportowcy i trenerzy otrzymali nagrody pieniężne.

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.