Filip Pobihuszka

Po tragicznym wypadku. Kierowca o rowerzystce: - Nie zauważyłem jej...

Dotychczasowe ustalenia drogówki i prokuratury wskazują jednoznacznie na winę kierowcy. Fot. arch. policji Dotychczasowe ustalenia drogówki i prokuratury wskazują jednoznacznie na winę kierowcy.
Filip Pobihuszka

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu prokuratura doprowadzi do końca sprawę śmiertelnego potrącenia rowerzystki na prostym odcinku drogi łączącym Sławę i Stare Strącze

Sprawą śmiertelnego w skutkach potrącenia rowerzystki zajmuje się już wschowska prokuratura rejonowa. Po tym jak krótko po zdarzeniu przeprowadzono oględziny zwłok na miejscu zdarzenia jak i samego miejsca, przyszedł czas na dalsze kroki.

- Powołaliśmy już biegłego z dziedziny medycyny sądowej i ruchu drogowego, w tej chwili czekamy na ich opinie - mówi szef wschowskiej prokuratury rejonowej, Artur Dryjas. Śledczy zdążyli też przesłuchać męża zmarłej kobiety jak i samego kierowcę ciężarówki.

- Po wstępnym przesłuchaniu mężczyzna twierdzi, że nie widział kobiety na rowerze, że gwałtownie mu wyjechała... - dodaje. Jak podkreśla prokurator Dryjas, jest spora szansa na to, że całą sprawę uda się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Do nieszczęśliwego potrącenia doszło w ubiegłym tygodniu na prostym odcinku drogi łączącym Sławę i Stare Strącze. Zdarzenie miało miejsce około godz. 23.00. Kierowca ciężarowego mitsubishi uderzył rowerzystkę, podczas wyprzedzania. Niestety, pomimo udzielonej pomocy, 39-letnia mieszkanka gminy Sława, zmarła na miejscu. Już ze wstępnych ustaleń wschowskiej policji wynikało, że siedzący za kierownicą ciężarówki 41-latek, również mieszkaniec gminy Sława, „nie zachował należytej ostrożności w trakcie wyprzedzania”.

Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. - Kobieta miała na sobie kamizelkę odblaskową - mówiła niedługo po zdarzeniu mł. asp. Maja Piwowarska, rzecznik prasowy wschowskiej policji.

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.