Po wakacjach nowy i równiutki chodnik w Skwierzynie

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Gajewska-Ruc
Aleksandra Gajewska - Ruc

Po wakacjach nowy i równiutki chodnik w Skwierzynie

Aleksandra Gajewska - Ruc

Mieszkańcy ul. Kopernika mają powody do radości. Ruszył długo wyczekany remont. Urząd wyda na niego 92 tys. zł

Chodnik wzdłuż ul. Kopernika do tej pory co prawda był, jednak jego stan pozostawiał wiele do życzenia.

Ryzyko skręcenia kostki

- Połamane, pokrzywione płyty domagały się tego remontu. Przejść chodnikiem się może i jakoś dało, ale ze sporym ryzykiem skręcenia kostki. Bezpieczniej chyba iść ulicą - z przymrużeniem oka mówi jeden z mieszkańców.

Zniszczone kwadraty chodnika znikają, a już niedługo zastąpi je nowiutka, równiutka kostka betonowa. - Prace już trwają. Chodnik o długości prawie pół kilometra będzie biegł całą lewą stroną ulicy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z niego już w przyszłym miesiącu - mówi Zbigniew Mo-raczyński z urzędu miasta.

Szare i czerwone

Szare płyty chodnikowe przeplatane będą czerwonymi wyznaczającymi podjazdy. - Będzie wygodniej, bezpieczniej, a i ładniej. Długo czekaliśmy na ten remont i bardzo się cieszymy, że w końcu doszedł do skutku- mówi Kazimiera Warden, która przy ulicy Kopernika mieszka od prawie 40 lat.

Wykonawcą prac jest skwierzyński Zakład Gospodarki Komunalnej. Wartość inwestycji to 92,3 tys. zł pochodzące z tegorocznego budżetu gminy.

Przypomnijmy (pisaliśmy już o zmianach na skwie-rzyńskich ulicach), chodnik przy ul. Kopernika to tylko jeden z wielu remontów. Największy „rozgrywa się” właśnie w centrum, na rynku przy ratuszu. Za ponad 3 mln zł będzie tu porządny plac, parkingi, chodniki czy oświetlenie (finał prac pod koniec listopada, remont obejmuje też ul. Niepodległości).

Remontu doczekała się też ul. Grunwaldzka, gdzie betonowe płyty na drodze zastąpi kostka (za 80 tys. zł). Na jesieni ekipa remontowa pojawi się jeszcze na ul. Bledzewskiej, żeby ułożyć tu chodniki (remont sfinansuje gmina i zarząd dróg powiatowych).

- Dobrze, że będą nowe chodniki, rynek, ulice. Szkoda tylko, że nie ma u nas ścieżek rowerowych - mówił nam pan Mariusz, mieszkaniec ul. 2 Lutego.

Aleksandra Gajewska - Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.