Pobiegną po raz szósty

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Kłyszejko

Pobiegną po raz szósty

Jakub Kłyszejko

Zielonogórski Novita Półmaraton wpisał się na stałe w program winobraniowych imprez. W tym roku nawiązanie do święta miasta będzie duże.

Impreza z roku na rok zyskuje na popularności. Jest już mocno kojarzona w całej Polsce. Do Zielonej Góry zjeżdżają się sympatycy biegania z kraju i nie tylko. W tym roku zostanie wyłoniony również mistrz wśród żołnierzy, a także adwokatów.
To wszystko odbędzie się w niedzielę o godzinie 11.00. Na starcie, który umiejscowiony będzie przy ul. Wazów 44 (Medyczne Studium Zawodowe) zamelduje się aż 1.300 osób. To sprawia, że zielonogórska impreza jest jedną z największych w naszym województwie.

Zapisy online zostały już zamknięte, ale ostatnich niezdecydowanych organizatorzy zapraszają do biura zawodów, które będzie znajdowało się w hali sportowej przy ul. Wazów 76. Do niego można się zgłaszać w sobotę, godziny 16.00 - 20.30 i niedzielę, 8.00 - 10.30. Wpisowe w tych dniach wynosi 90 złotych, a w jego skład wchodzi pamiątkowy medal, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, posiłek regeneracyjny na mecie i niespodzianki od organizatorów biegu.

Uczestnicy w dniu rozpoczęcia imprezy muszą mieć ukończone 18 lat. Podczas biegu organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, a po jego zakończeniu na chętnych czekają masaże. Na zwycięzców w kategoriach do: 20, 30, 40, 50, 60 i w przypadku mężczyzn 70 lat przewidziane są nagrody rzeczowe. Oczywiście będzie prowadzona również klasyfikacja generalna wśród mężczyzn i kobiet.

W tym roku przez remont ul. Bohaterów Westerplatte trasa półmaratonu będzie taka sama, jak dwa lata temu. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia dwie 10.5 km pętle ulicami Zielonej Góry.

Z racji tego, że impreza odbywa się w czasie święta miasta, organizatorzy postanowili do tego mocno nawiązać. Jednymi z nagród dla najlepszych będą wina z zielonogórskich winnic.

- Na trasie pojawią się punkty gastronomiczne. Biegacze będą mogli skorzystać m.in. z owoców, napojów izotonicznych, czy wody. Przy organizacji pomogą nam żołnierze i uczniowie zielonogórskich szkół. Po zakończeniu biegu na stadionie przy ul. Wyspiańskiego czeka nas mnóstwo atrakcji. Będzie pokaz sprzętu wojskowego, biegi dziecięce, posiłki dla biegaczy, stoiska partnerów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy, aby podczas wspólnego pikniku uczestnicy mogli jeszcze spędzić czas ze sobą i swoimi rodzinami. Już od sierpnia trwały treningi. Biegaliśmy jedną pętlę trasą, na której odbędzie się wyścig - powiedział Piotr Sztermer, wiceprezes stowarzyszenia Biegam Pomagam, jeden z głównych organizatorów imprezy.

W niedzielę będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona dla domu dziecka w Żarach - Rok temu udało nam się wyposażyć w meble pokoje dwóch chłopców. Teraz także zamierzamy pomóc placówce i całość pieniążków trafi do nich. Liczymy na hojność uczestników. Oni będą mogli wesprzeć naszą akcję m.in. przy odbiorze pakietów startowych - dodał Sztermer.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do dopingowania biegaczy na trasie zielonogórskiego półmaratonu. Relacja z imprezy, a także galeria zdjęciowa będzie dostępna na naszej stronie internetowej.

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.