Pobili kolejny rekord w udzielaniu pierwszej pomocy w Gubinie. Miało być 300, było ponad 400 osób

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Pobili kolejny rekord w udzielaniu pierwszej pomocy w Gubinie. Miało być 300, było ponad 400 osób

Łukasz Koleśnik

Kiedy we wtorek, 16 października, wybiła godz. 12.00, wszyscy zakasali rękawy i zabrali się do udzielania pierwszej pomocy. Młodzi, seniorzy, urzędnicy, mundurowi, dosłownie wszyscy brali udział w biciu rekordu w jednoczesnej, nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W Gubinie się udało i to z nawiązką!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. 73 Zmechanizowanego Pułku Ułanów Karpackich od 6 lat organizuje bicie rekordu w nieprzerwanej, jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-odddechowej.

- Każdego roku udało nam się pobić poprzedni rekord - mówiła jedna z organizatorek, Anna Kotapska.
- 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, dlatego po raz szósty razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować, w samo południe przystępujemy do bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy przez jak największą liczbę osób - informuje druga z organizatorek z SP 2 w Gubinie, Dorota Balczyńska.

Po co?_Aby popularyzować naukę udzielania pierwszej pomocy w szkole i w mieście.

- To okazja do nauki RKO oraz do zabawy, bo ratowanie jest dziecinnie proste - podkreśla D. Balczyńska.

Dzieci oraz młodzież z Gubina to udowodniły. W biciu rekordu wzięły udział maluchy z przedszkola nr 1 w Gubinie. Nie zabrakło też uczniów szkół podstawowych: nr 1 i 3, SP_w Grabicach oraz najliczniejszą grupę gospodarzy, czyli SP nr 2. Pojawili się również pracownicy urzędu miasta z burmistrzem i jego zastępczynią, młodzież z liceum ogólnokształcącego, uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie, pracownicy zakładu A.Z._Iwaniccy oraz firmy Formaplan, podopieczni i nauczyciele z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz mundurowi z lokalnych jednostek straży pożarnej i policji, przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gubin, pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich, sportowcy z grupy BiegamboLubię Gubin, Młodzieżowa Grupa „Otwarte”, rodzice, nauczyciele-emeryci.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.