Jarosław Miłkowski

Pociąg do Berlina będzie na pewno

Pociąg do Berlina będzie na pewno Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

To już pewne na 100 proc. Od 12 marca z Gorzowa przez Kostrzyn kursować będą dwa bezpośrednie pociągi (oraz jeden powrotny) do stacji Berlin Lichtenberg.

Stanie się tak, ponieważ sejmik lubuski zgodził się, aby przeznaczyć na ten cel 640 tys. zł, a nie - jak już wcześniej to zostało ustalone - jedynie 400 tys. zł. Z Gorzowa przez Kostrzyn do stolicy Niemiec będzie można wyjechać około 5.30 i około 8.30. W pierwszym przypadku pociąg będzie startował z Gorzowa, natomiast w drugim ma do nas przyjeżdżać z Torunia. Z Berlina będzie można wyjechać około 18.30. Połączenie będzie obowiązywało do grudnia tego roku. Przewozy Regionalne będą nas woziły składami należącymi do Arrivy.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.