Jarosław Miłkowski

Pociągi na święta? Kolej podstawi dłuższe składy. Wiemy, gdzie i o której

Kolejarze mówią, że przy okazji świąt pociągami jeździ najwięcej pasażerów w ciągu całego roku. Fot. Mariusz Kapała Kolejarze mówią, że przy okazji świąt pociągami jeździ najwięcej pasażerów w ciągu całego roku.
Jarosław Miłkowski

Kolej wypuści na święta cały tabor, uruchomi informacje, będzie też więcej kasjerek.

– Jeśli przy okazji weekendów mamy największy ruch pasażerów, bo studenci wracają do domów lub jadą na uczelnie, to na święta ruch jest jeszcze większy. W porównaniu do Wszystkich Świętych ruch wzrasta o jakieś 50 proc. W bardzo krótkim czasie w całym województwie chce przemieścić się około 20 tys. osób – mówi nam Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału PolRegio, czyli nowej marki Przewozów Regionalnych. Właśnie szykuje się ona do świątecznego potoku pasażerów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Ile osób podróżuje w święta?
 • W jakich kierunkach pojadą dłuższe pociągi?
 • Do kiedy składy będą dłuższe?

 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.