Jakub Nowak

Pocierpieć musimy jeszcze kilka miesięcy

Przebudowa ul. Ciepielowskiej ma na celu zapewnienie sprawnego połączenia terenów inwestycyjnych. Fot. arch. urzędu miasta Przebudowa ul. Ciepielowskiej ma na celu zapewnienie sprawnego połączenia terenów inwestycyjnych.
Jakub Nowak

W związku z trwającą przebudową ul. Ciepielowskiej w Nowej Soli kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu w tej części miasta.

- Na Ciepielowskiej jest jakaś masakra! - komentował ostro Czytelnik, który zadzwonił w tym tygodniu do naszej redakcji. Mężczyzna próbował niedawno przejechać się swoim rowerem w tej części miasta, i, jak zaznacza, sztuka to właściwie niemożliwa. - Kiedy to się w końcu skończy? - pyta zirytowany.

Przypomnijmy więc: prace, związane z kompleksową przebudową ul. Ciepielowskiej rozpoczęły się w kwietniu i, zgodnie z zapowiedziami władz miasta, potrwają jeszcze kilka miesięcy. Remont oraz dalsza budowa ul. Ciepielowskiej ma na celu zapewnienie sprawnego połączenia tej części Nowej Soli z terenami inwestycyjnymi na południu. Nowa droga skomunikuje je z obwodnicą, a także z ulicą Głogowską.

Prace, zgodnie z opisem Czytelnika, powodują niestety duże utrudnienia w ruchu. Przypomnijmy: na odcinku od ul. Głogowskiej do torów zastępcza organizacja ruchu została podzielona na dwie fazy: najpierw zaplanowano prace po prawej stronie drogi od skrzyżowania z ul. Głogowską do ul. Wierzbowej, a następnie od ul. Wierzbowej do przejazdu kolejowego.

Znajdą się tam wygrodzenia zawężające szerokość z jednoczesnym przeniesieniem ruchu pieszych na drugą stronę. Rozpoczęły się także roboty przy budowie nowego odcinka od torów do drogi w na południową strefę ekonomiczną. Wiąże się to z zamknięciem dla aut odcinka od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą do terenów inwestycyjnych z możliwością wjazdu na tereny budów nowych zakładów od strony drogi dojazdowej.

- Przepraszając za uciążliwości, jak zwykle liczę na cierpliwość i wyrozumiałość naszych mieszkańców - komentuje utrudnienia w ruchu wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. - Mam nadzieję, że za kilka miesięcy efekt końcowy wynagrodzi nam czasowe trudności - dodaje.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.