Pod młotek idzie boisko, a referendum już blisko

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Pod młotek idzie boisko, a referendum już blisko

Renata Hryniewicz

Mimo protestów radni powiatu przegłosowali wczoraj uchwałę w sprawie sprzedaży boiska Zespołu Szkół Ekonomiczno - Rolniczych.

Sprzedaż działki, na której znajduje się boisko przy rolniczaku, wywołała wśród radnych powiatu najwięcej dyskusji, ale i tak przegłosowali uchwałę o jej sprzedaży. Zanim jednak do tego doszło na sesji powiatu było naprawdę gorąco...

Starosta: dokumenty leżą
- W gabinecie leży sterta dokumentów z ostatnich kilkunastu miesięcy. Przedstawiane tam są różne koncepcje zagospodarowania tego terenu. Ale nic nie zostało zrobione - mówił Marcin Jabłoński, starosta słubicki, na sesji rady powiatu wczoraj po południu. Nawiązywał w ten sposób do swojego poprzednika Piotra Łuczyńskiego, z którym walczył o stanowisko starosty. - My natomiast - mówił dalej Jabłoński - mamy realny pomysł. I nie chodzi o to, żeby szkołę czegoś pozbawić. Chodzi o to, żeby teren, który może mieć inne, komercyjne, przeznaczenie, wykorzystać. I sprzedać za korzystną dla powiatu kwotę. A za te pieniądze odtworzyć skrojone na potrzeby szkoły obiekty na dwuhektarowej działce, która znajduje się za szkołą.

Korzystna kwota to według Jabłońskiego 2 mln zł. Przypomnijmy (o sprawie pisaliśmy w poniedziałkowej „GL”): za pieniądze pozyskane ze sprzedaży obecnej działki miałoby powstać boisko do piłki ręcznej, a wokół niego czterotorowa bieżnia tartanowa, bieżnia do biegów na 100 m oraz pełnowymiarowa sala gimnastyczna, Zarząd powiatu zapowiada też, że w sąsiedztwie powstanie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na to przedsięwzięcie powiat miałby dostać z urzędu marszałkowskiego 7 mln zł. Z centrum kształcenia mogłaby korzystać nie tylko młodzież, ale też dorośli. - Projekt jest już prawie przypieczętowany. Dzisiaj w nocy jest termin złożenia wniosku o rozpoczęcie tego projektu. Uda nam się to zrobić, jestem tego bardziej niż pewien - zapewniał starosta.

Radny: będę tańczył
- Coś mi tutaj nie gra. Obawiam się, że najpierw boisko zostanie sprzedane a pieniążki gdzieś zostaną skonsumowane. Jeśli faktycznie będzie tak, jak mówi pan Jabłoński, to będę pierwszy, który zatańczy albo zaśpiewa na otwarciu nowych obiektów- mówił radny opozycji Robert Tomczak. A starosta od razu żartobliwie nakazał obietnicę zaprotokołować.

Radny Andrzej Bycka skrytykował poprzedni zarząd powiatu i przy okazji posyłał uszczypliwe komentarze w stronę radnego Tomczaka. Przewodniczący rady Wiesław Kołosza upomniał radnych. - Mamy jeszcze dwa lata kadencji, uszanujmy się i pracujmy razem, opozycja i koalicja. Poprzez spory wszyscy się skompromitowaliśmy. Dlatego proszę, żebyśmy wszyscy o tym zapomnieli i pracowali, bo taka jest rola radnego - mówił.

Nic jednak nie wskazuje na pokój. W kuluarach wczorajszej sesji sporo się dyskutowało o szykowanym przez opozycję referendum w sprawie odwołania całej rady powiatu.

Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.