Podejmijcie wyzwanie i bądźcie „strongerami”!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Sandra Soczewa

Podejmijcie wyzwanie i bądźcie „strongerami”!

Sandra Soczewa

– Każda aktywność ruchowa jest ważna. Możemy biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć albo chodzić na zumbę – mówi instruktorka zumby Izabela Kin-Janda.

Czy to prawda, że Gorzów jest jedynym miastem w Polsce, w którym organizowane są zajęcia „strong by zumba”?
Tak. Związane jest to z tym, że jestem jedynym w Polsce szkoleniowcem zumby, a pierwsze szkolenie z tego programu odbędzie się dopiero pod koniec tego tygodnia. Na razie więc „strong by zumba” można doświadczyć tylko w naszym mieście. Dlatego warto przyjść na zajęcia i móc chwalić się znajomym z innych miast, że byliśmy na takim treningu. I im go polecić (śmiech).

Zajęcia na orliku odbywają się bez odgórnych opłat. Skąd taki pomysł?
Na zajęciach będzie postawiona puszka, do której uczestnicy będą wrzucać pieniądze na symboliczne cegiełki na cel charytatywny. Dla mnie wystarczającą nagrodą jest prowadzenie zajęć dla osób, które już czerpią z tego satysfakcję, albo być może dopiero rozkochają się w byciu aktywnym. A radość i satysfakcja po tych zajęciach jest ogromna (śmiech)! Chciałabym, aby gorzowianie postawili na aktywny styl życia. Powiedzenie, że „sport to zdrowie” jest w pełni prawdziwe. Na szczęście jesteśmy coraz bardziej tego świadomi i przejawiamy aktywność w różnych postaciach. Nie jest ważne, czy biegamy, spacerujemy, pływamy czy chodzimy na zumbę. Ważne jest znalezienie takiej formy aktywności, która będzie sprawiać nam przyjemność.

Zajęcia „strong by zumba” różnią się od „zumba fitness”?
Tak. Są to całkiem inne programy z innymi formami treningu nastawionymi na różne efekty. „Zumba fitness” to zajęcia kardio połączone z tańcem.

Jaki jest zatem program „strong by zumba”?
Strong to dynamiczny trening interwałowy połączony ze synchronizowaną muzyką, która motywuje uczestnika zajęć. To połączenie ćwiczeń kardio z ćwiczeniami zwiększającymi wytrzymałość siłową z wykorzystaniem wyłącznie ciężaru własnego ciała. Efektywność tego treningu jest wysoka dzięki różnorodności ćwiczeń. Funkcjonalne ćwiczenia poprawią naszą mobilność i zasięg ruchu. A co istotne, każdy uczestnik zajęć może dostosowywać ćwiczenia do swoich możliwości.

Na pierwsze zajęcia na orliku przyszło ponad 20 osób, ale sporo osób doszło w ich trakcie._Inni ćwiczyli, ale... za płotem
Tomasz Rusek Na pierwsze zajęcia na orliku przyszło ponad 20 osób, ale sporo osób doszło w ich trakcie._Inni ćwiczyli, ale... za płotem

Gdzie i kiedy na trening?

Zajęcia „strong by zumba” odbywają się w każdy czwartek o 20 na orliku przy ul. Maczka. Zajęcia organizowane są charytatywnie. Uczestnicy kupują symboliczną cegiełkę.

Dla kogo są te zajęcia? - Na trening „strong by zumba” zapraszamy wszystkich: młodszych i starszych, panów i panie! – mówi Izabela Kin-Janda. Jest jedynym w Polsce szkoleniowcem zumby, prowadzi też szkolenia w Skandynawii i Czechach.

Zumba fitness na plaży. W każdy wtorek o 19 na plaży miejskiej odbywają się darmowe zajęcia „zwykłej” zumby.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.