Podstawówka za oknem, ale uczyć trzeba się w innej

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Podstawówka za oknem, ale uczyć trzeba się w innej

Jarosław Miłkowski

Reforma oświaty wymusza zmiany w siatce szkół. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Cztery gimnazja pójdą do likwidacji, trzy kolejne zostaną przekształcone w szkoły podstawowe, a dziewięć kolejnych będzie włączonych do szkół, w których mieszczą się dzisiaj. Tak wygląda projekt siatki szkół, który dziś mają przyjąć gorzowscy radni. Zmiany „wymusza” reforma edukacji.

– U nas zrobi się luźniej. Teraz mamy trzy roczniki po pięć klas. Od 1 września planujemy utworzyć trzy klasy pierwsze – mówi Katarzyna Gromiec, dyrektor Gimnazjum nr 9 przy ul. Zamenhofa. Za pół roku będzie tu Szkoła Podstawowa nr 2. Według przygotowanej przez urzędników rejonizacji wynika, że... będą musiały do niej chodzić m.in. dzieci z innego osiedla. Przykład? Mieszkańcy ul. Legionów Polskich na Górczynie SP 133 widzą z okna, a tymczasem mają chodzić do SP 2 odległej o około... 2 km.

– Nie chcemy utrudniać życia mieszkańcom. Będziemy modyfikować rejonizację – zapowiada prezydent Jacek Wójcicki.

Czytaj w środę, 15 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.