Małgorzata Trzcionkowska

Podzielmy się żywnością z potrzebującymi

Danuta Hrycak i Marta Pietroń z PCK robią paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin. Fot. Małgorzata Trzcionkowska Danuta Hrycak i Marta Pietroń z PCK robią paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin.
Małgorzata Trzcionkowska

Wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża w listopadzie zbierali artykuły spożywcze w Biedronce. W grudniu szykuje się kolejna akcja w Żaganiu.

- W listopadzie zbieraliśmy oleje, mąki, makarony i inne towary, które moszna dłużej przechowywać - tłumaczy Danuta Hrycak z biura PCK przy ul. Jana Pawła II. - Teraz robimy paczki, które trafią do potrzebujących. Rodziny wytypowały szkoły i pedagodzy szkolni. Staramy się tak rozkładać produkty, aby rodziny wielodzietne dostały więcej niż te, w których jest jedno lub dwoje dzieci.

Paczki w ciągu najbliższych dni trafią do rodzin, znajdujących się na liście PCK.

- Kolejną zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Godne dzieciństwo” przeprowadzimy w piątek, sobotę i niedzielę 11, 12 i 13 grudnia w Tesco - dodaje D. Hrycak. - Nasi wolontariusze będą pomagali w pakowaniu towarów przy kasach. Zbieramy do puszek na wypoczynek letni dla dzieci z Żagania i okolic.

Podczas akcji będzie można porozmawiać z członkami PCK o honorowym krwiodawstwie. D. Hrycak zawsze też przygotowuje dla dzieciaków konkursy rysunkowe i inne ciekawe zajęcia. - Uczniowie szkół przyniosą świąteczne kartki i stroiki. Będzie też można zbadać sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Oprócz dzieci w akcji wezmą udział również opiekunowie.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.