Justyna Wojciechowska-Narloch

Pogoda w Toruniu. Najbliższe dni będą ciepłe, słoneczne i suche. To zła wiadomość dla grzybiarzy

Słoneczna i ciepła pogoda ma się utrzymać do końca tygodnia. Potem czeka nas typowa polska jesień - zrobi się chłodniej, wilgotniej i mgliście. Za grzejącymi Fot. Jacek Smarz Słoneczna i ciepła pogoda ma się utrzymać do końca tygodnia. Potem czeka nas typowa polska jesień - zrobi się chłodniej, wilgotniej i mgliście. Za grzejącymi promieniami słońca zdążymy jeszcze zatęsknić
Justyna Wojciechowska-Narloch

20 stopni na termometrach, brak szans na opady i mocne jak na tę porę roku słońce - to prognoza na najbliższe dni. Ochłodzić się ma dopiero od soboty.

Od tygodnia cieszymy się aurą, która w najcieplejszych momentach dnia przypomina lato. Jest sucho, słonecznie i bardzo ciepło. To sprzyja spacerom i aktywności na świeżym powietrzu. Z prognoz wynika, że tak pięknie będzie do końca tygodnia.

Chłodniej w sobotę

- Przynajmniej do czwartku włącznie pogoda nie ulegnie zmianom, czyli w ciągu dnia będzie na ogół ciepło - około 20-21 stopni, słonecznie i sucho. Noce i poranki dość chłodne, ale jeszcze nie zimne - informuje Rafał Maszewski, toruński klimatolog i autor strony internetowej pogodawtoruniu.pl. - Być może w piątek pojawi się lokalnie więcej chmur piętra niskiego oraz zamglenia i wtedy może być chłodniej - ten scenariusz nie jest jednak pewny.

Ochłodzenie prognozowane jest dopiero na weekend - w sobotę i niedzielę nad Toruń i okolice napłynąć ma chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Na termometrach zobaczymy wówczas maksymalnie 13-14 stopni.

- Dodatkowo pojawi się więcej chmur, a w sobotę nie wykluczony jest przelotny deszcz lub mżawka. Kolejny tydzień będzie już chłodny, ale tak potrzebnych opadów będzie niezbyt dużo - dodaje Rafał Maszewski.

Tu warto dodać, że na stronie pogodawtoruniu.pl znajduje się darmowa aplikacja meteoAlarm. Dzięki niej użytkownicy będą otrzymywać krótkie komunikaty o zmianach pogody, gwałtownych zjawiskach meteorologicznych, burzach, intensywnych opadach atmosferycznych (w tym gradu), silnym wietrze, upałach, mrozach, wiosennych przymrozkach oraz gwałtownych zmianach ciśnienia atmosferycznego.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.