Pogoda w Toruniu. Pługi MPO odśnieżyły ponad 1,1 tys. km tras. Śnieg może wrócić do nas w środę

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Pogoda w Toruniu. Pługi MPO odśnieżyły ponad 1,1 tys. km tras. Śnieg może wrócić do nas w środę

Justyna Wojciechowska-Narloch

Śnieg o tej porze to nic zaskakującego. Zaskoczyć nie dali się również drogowcy, którzy w nocy z czwartku na piątek wyspali na toruńskie ulice aż 98 ton soli.

Wciąż uaktualniane prognozy pogody to zimą podstawa w pracy MPO, które odpowiada za stan ulic w Toruniu. Opadów śniegu spodziewano się w mieście już o godz. 15 w czwartek. Te rzeczywiście nadeszły po godz. 17. Kilkadziesiąt minut później na drogach pojawił się specjalistyczny sprzęt.

- Do pracy skierowanych zostało 9 pługopiaskarek i 3 ciągniki. Do godz. 6 rano w piątek oczyściły one w sumie 1133 km tras w mieście - informuje Magdalena Krzyżanowska, rzeczniczka MPO. - W związku z tym, że opady przymarzały i robiło się naprawdę niebezpiecznie, na ulice wysypano 98 ton soli i 16 ton piasku. W nocy dyżurowało 31 naszych pracowników.

Śnieg jeszcze wróci

Mimo śniegu, po Toruniu nie jeździło się wcale źle. Kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie i nie szarżowali. Również piesi byli uważniejsi niż zwykle.

Zdrowy rozsądek na drogach przyda się nam także w najbliższych dniach. Bo choć na weekend zapowiadana jest odwilż z przelotnymi opadami śniegu i deszczu, to już w połowie tygodnia sytuacja może się diametralnie zmienić.

- Mieliśmy do czynienia z czymś, co można nazwać przedsmakiem zimy - mówi Rafał Maszewski, toruński klimatolog. - W okolicach środy i czwartku szykują się nam kolejne opady śniegu. Na mapach widać nadciągający niż, który wróży, że mogą być one dość obfite. Do tego dojdzie wiatr, który będzie jeszcze potęgować odczucie zimna. Wielkie mrozy nam jednak nie grożą, bo pogoda będzie raczej niżowa.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.