Pokażą swoje karabiny, a potem będą strzelać

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Pokażą swoje karabiny, a potem będą strzelać

Dariusz Brożek

Międzyrzecz. Prezentacja broni i pojazdów międzyrzeckich żołnierzy rozpocznie dziś największy na świecie turniej strzelecki - Longshot 2016.

Chcesz przetestować armatę p ZU-23-2? Przyjdź dziś, 21 kwietnia, na pokaz sprzętu wojskowego, który będzie pierwszą odsłoną Weekendu Snajperów - międzynarodowych zawodów strzeleckich Longshot 2016. Od godz. 12.00 do 16.00 na placu za Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zaprezentują swoje pojazdy, broń i ekwipunek. Wystawią m.in. transportery opancerzone Rosomak, armato-haubice Dana i zestawy przeciwlotnicze Hibneryt, wyrzutnie rakiet Grom oraz używane przez wojskowych strzelców karabiny wyborowe TRG i Tor.

500 Zawodników z kilkunastu państw z całego świata wystartuje w dziewiątej edycji turnieju Longshot

Turniej Longshot rozegrany zostanie na wojskowej strzelnicy koło Nietoperka. Zawodnicy będa strzelać nawet na 1,5 km.
Dariusz Brożek Turniej Longshot rozegrany zostanie na wojskowej strzelnicy koło Nietoperka. Zawodnicy będa strzelać nawet na 1,5 km.

W programie także wystawa fotografii poświęconych żołnierzom, pokazy walki wręcz, akcji ratowniczej w wykonaniu wojskowej straży pożarnej oraz obsługi armaty ZU-23-2 znajdującej się na wyposażeniu dywizjonu przeciwlotniczego. Plenerową imprezę zakończy projekcja filmu „Historia Roja”, który zostanie wyświetlony o 15.30 w kinie MOK. Wstęp na te wszystkie imprezy jest bezpłatny. Mundurowi zapraszają mieszkańców Międzyrzecza i okolic.

Kolejnym akordem imprezy będzie dziewiąta edycja zawodów Longshot, która rozegrana zostanie od 22 do 24 kwietnia na strzelnicach koło Nietoperka i Trzemeszna Lubuskiego. To największy w Europie turniej strzelecki. Dzięki niemu Mię-dzyrzecz jest znany wśród najlepszych strzelców z całego świata. Wystartuje w nich około 500 strzelców z kilkunastu państw z całego świata. Będą rywalizować w strzelaniu do tarcz na odległości od 300 do 1.500 m.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.