Pokolenie Seco będzie większe!

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Pokolenie Seco będzie większe!

Alicja Kucharska

Świebodzińskie Liceum Ogólnokształcące jest pierwszą szkołą średnią, rozpoczynającą współpracę z globalną firmą

Już 22 września dojdzie do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Seco/Warwick a Liceum Ogólnokształcącym.
- Seco/Warwick wyrosło z tradycji technologicznej tego regionu. O tych korzeniach nie można zapomnieć, bo właśnie tu, w Świebodzinie, historia spółki zaczęła się kształtować. Dlatego też wydało nam się naturalnym, zaprosić liceum do wspólnego tworzenia Pokolenia Seco - mówi prezes Seco/Warwick Europe. Bartosz Klinowski.

Współpraca Seco/Warwick z uniwersytetami, politechnikami, ośrodkami naukowymi i instytucjami badawczymi na całym świecie nowością nie jest. Jednak współpraca ze szkołą średnią, do tego ogólnokształcącą, to kolejny krok w stronę budowania Pokolenia Seco. - To pierwsza szkoła średnia, z jaką nawiązaliśmy współpracę - dodaje Katarzyna Sawka, globalny dyrektor marketingu.
Wspólnie stworzono umowy, program edukacyjny, który będzie realizowany w trakcie comiesięcznych wykładów. Zajęcia będą odbywały się w ramach przedmiotu przedsiębiorczości.

- Zależy nam, by zapoznać uczniów z firmą i możliwościami, jakie daje praca w Se-co/Warwick - podkreśla K. Sawka. - Teorię chcemy umocować w praktyce i własnym doświadczeniu, by przedstawić realne problemy i możliwości ich rozwiązania.
Sztab specjalistów będzie rozwijać umiejętności z autoprezentacji, sztuki korespondencji, wypowiadania się, poprawnego tworzenia pism użytkowych. Ponadto uczniowie poznają zagadnienia etykiety zawodowej, biznesowej, motywacji, rozwoju osobistego. To wspólnie wypracowany program, gdyż uczniowie w specjalnej ankiecie wskazywali, jakiej tematyki oczekiwaliby od specjalistów.

- Chcemy przekazać, że Seco to nie tylko technolodzy czy inżynierowie, a na sukces firmy pracuje wielu specjalistów z różnych dziedzin - mówi K. Sawka.

Jaki ma być efekt tej współpracy? Podpowiedź uczniom, jakie kierunki studiów są dziś pożądane, jakich specjalistów poszukują firmy. Pokazanie im, gdzie będą mogli znaleźć pracę. Bo jak zauważa K. Sawka - z naszych informacji wynika, że niewielu absolwentów studiów wie, że w Świebodzinie właśnie poszukiwani są specjaliści, którzy mogą brać udział w procesie tworzenia nowych technologii.

- To świetny pomysł, przygotowanie nas do dorosłego życia - oceniają uczennice I i II klasy LO: Julia Sobocińska, Ada Jakimowicz, Edyta Bołbot oraz Aleksandra Dębowska. - Będą to o tyle przydatne wskazówki nawet już teraz. Bo przecież każdy z nas musi prezentować się, m. in. podczas odpowiedzi ustnych.

To świetny pomysł, przygotowanie nas do dorosłego życia

Do współpracy odnosi się także dyrektor LO, Damian Wentland: - To dla nas ciekawa inicjatywa i wyróżnienie. Tak duża firma to dla naszej szkoły okno na zawodowy świat przyszłości naszych uczniów. Jestem przekonany, że współpraca przyniesie wiele korzyści naszym uczniom, z których będą czerpali w swoim dorosłym życiu.

W LO współpraca będzie opierać się na zasadach bardziej uczelnianych, tj. wykładowych. Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych, w której od tego roku utworzono Seco Class, zyskał także finansowo. Jedna z sal została wyremontowana i wyposażona w specjalistyczne urządzenia. Większość uczniów tej szkoły wybiera studia techniczne, a właśnie takich osób potrzeba w świebodzińskim zagłębiu obróbki cieplnej.
Pierwszy wykład odbędzie się już w październiku.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.