redakcja

Policja dostała 202 tys. zł

policja Fot. archiwum Radni zdecydowali się przekazać policji 202 tysiące złotych.
redakcja

- Kwota jest konkretna, ale powód nie bardzo - mówił radny Andrzej Bocheński (Zielona Razem), gdy rada miała przekazać pieniądze policji

Na wczorajszej sesji radni zdecydowali się przekazać policji 202 tysiące złotych. Jak mówiła wiceprezydent Wioleta Haręźlak, 182 tys. zł mają być przeznaczone na opłaty za ponadwymiarowe godziny pracy, a 20 tys. zł na nagrody dla funkcjonariuszy.

- Za co? - pytał radny Andrzej Bocheński. - Zabezpieczanie imprez, festiwali to zadania policji państwowej. Funkcjonariusze mają dbać o bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Radny Jacek Budziński (PiS) rozumie wątpliwości kolegi z rady, ale przypomina, że dziś działalność straży miejskiej jest mocno ograniczona, a potrzeby duże... Więc dobrze, że policja dodatkowo patroluje np. w weekendy miejsca rozrywek czy podczas Winobrania.

- Po za tym wspieramy różne instytucje czy placówki, które nie są miejskie, jak choćby szpital, poliklinikę, uniwersytet, WOSiR - zauważył radny.

Jak dodaje Wiesław Kuchta (Zielona Razem) - finansowo policji pomaga wiele samorządów. W końcu radni uchwałę przyjęli. Zgodzili się także na sprzedaż Caritas nieruchomości przy ul. Dworcowej. Obiekt wart 820 tys. zł Caritas kupi za 1 procent wartości.

- Dlaczego chcemy sprzedać ten budynek? - pytał Robert Górski (Zielona Razem).

- Caritas zwróciła się do nas z prośbą o sprzedaż - tłumaczy W. Haręźlak. - Chce rozszerzyć działalność charytatywną. Tam jest już ogrzewalnia, łaźnia, magazyny.

redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.