Jarosław Miłkowski

Policja zalicza święta do spokojnych. Nikt nie zginął. Złapano 30 pijanych kierowców

Przez święta policja odnotowała dwa wypadki Fot. Archiwum "GL" Przez święta policja odnotowała dwa wypadki
Jarosław Miłkowski

- To były spokojne święta - mówił nam wczoraj Tomasz Bartos z zespołu prasowego lubuskiej policji. Od 24 grudnia do 13.30 w niedzielę 27 grudnia funkcjonariusze odnotowali dwa wypadki, w których ranne zostały dwie osoby.

W Lubsku na przejściu dla pieszych potrącona została 67-letnia kobieta. Z kolei na drodze ze Słubic do Cybin-ki kierujący oplem astrą 21-latek stracił kontrolę nad pojazdem po zjechaniu na pobocze. W chwili zdarzenia miał 2 promile alkoholu. Ranny 30-letni pasażer musiał trafić pod opiekę lekarza.

Do wczoraj do 13.30 policjanci lubuskiej drogówki złapali 30 pijanych kierowców. Każdy z zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie teraz przed sądem.

W trakcie świąt nad bezpieczeństwem Lubuszan czuwało kilkuset policjantów. Nie tylko drogówki. 70 policyjnych patroli było też w okolicy popularnych lubuskich świątyń podczas odprawiania w nich tradycyjnych pasterek.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.