Policje z Polski i Niemiec współpracują już 25 lat [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Policje z Polski i Niemiec współpracują już 25 lat [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

W czwartek (1 grudnia) w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie polska i niemiecka policja obchodziły 25-lecie współpracy między funkcjonariuszami z Ziemi Lubuskiej i Brandenburgii. Jak podsumowują ćwierćwiecze?

- Nasza współpraca jest bardzo dobra. Utrzymujemy częste kontakty z kierownictwem różnych jednostek polskiej policji - mówił na konferencji prasowej Hans-Juergen Moerke, prezydent brandenburskiej policji. Jakie ma plany na dalszą współpracę między obiema stronami? - Musimy dopasować swoją współpracę w zakresie zwalczania przestęoczości i terroryzmu

- Współpraca policji w garnizonie lubuskim i Brandenburgii jest wręcz modelowa. Zrobiliśmy bardzo dużo, jeśli chodzi o prewencję czy sprawach związanych z ruchem drogowym - dodawał z kolei Jarosław Janiak, komendant wojewódzki policji.

Co zmieniło się na granicy? Jak dziś wygląda współpraca polskich i niemieckich policjantów? Czytaj więcej 2 grudnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Rosyjska gra wojenna z muzyką Anny German robi wrażenie (wideo)

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.