Półmaraton Solan z nowym patronem

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Półmaraton Solan z nowym patronem

Filip Pobihuszka

Przed nami 33. już edycja największej w mieście imprezy biegowej. Pod wieloma względami będą to zawody inne od poprzednich.

W ubiegłym tygodniu ruszyły internetowe zapisy na 33. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. I to właśnie wzbogacenie nazwy imprezy o nazwisko ikony nowosolskiego biegania jest pierwszą i najważniejszą zmianą. - W ten sposób postanowiliśmy uhonorować zmarłego nieoczekiwanie i przedwcześnie w październiku 2015r., nauczyciela, trenera i społecznika - czytamy na oficjalnym facebooku imprezy. Przypomnijmy, że R. Terlikowski był jedynym zawodnikiem, który ukończył wszystkie dotychczasowe edycje biegu.

Ale to nie koniec zmian, bo od tego roku półmaraton przeniesie się w zupełnie nową lokalizację. Star i meta będą znajdować się na Alei Wolności, określanej przez organizatorów jako „szeroka i długa prosta startowa, dużo miejsca dla widzów, przepiękny teren położony nad Odrą przy nowosolskich terenach rekreacyjnych”.

Dotychczasowe edycje biegu przyciągały setki zawodników. W 2015 zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Ma z Kenii. Drugi był jego rodak Rop Abel Kibeta, trzecie
Filip Pobihuszka Dotychczasowe edycje biegu przyciągały setki zawodników. W 2015 zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Ma z Kenii. Drugi był jego rodak Rop Abel Kibeta, trzecie miejsce zajął Yrija Rusyuka z Ukrainy.

Przebieg trasy wygląda następująco: z Alei Wolności zawodnicy skręcą w ul. Portową, by dalej ulicami Korzeniow¬skiego, Żwirki i Wigury, Witosa, Głowackiego, Św. Barbary, Parkową, Kościuszki i Przemysłową dostać się na strefę ekonomiczną, gdzie nastąpi nawrót. Trasa powrotna do centrum będzie wiodła ulicami Przemysłową, Kościuszki, Wojska Polskiego i placem Wyzwolenia, a dalej ulicami Witosa, Arciszewskiego i Odrzańską by znów dotrzeć na Aleję Wolności. W związku ze zmianą trasy biegacze zrobią tylko dwie pętle, a nie trzy, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Limit czasu to dwie i pół godziny, pomiar potrwa od godz. 17.00 do 19.30.

Warto też dodać, że Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego jest jednym z jedenastu biegów zawiązanej niedawno Lubuskiej Ligi Biegowej.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.