Półmaraton Solan z nowym patronem

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Półmaraton Solan z nowym patronem

Filip Pobihuszka

Przed nami 33. już edycja największej w mieście imprezy biegowej. Pod wieloma względami będą to zawody inne od poprzednich.

W ubiegłym tygodniu ruszyły internetowe zapisy na 33. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. I to właśnie wzbogacenie nazwy imprezy o nazwisko ikony nowosolskiego biegania jest pierwszą i najważniejszą zmianą. - W ten sposób postanowiliśmy uhonorować zmarłego nieoczekiwanie i przedwcześnie w październiku 2015r., nauczyciela, trenera i społecznika - czytamy na oficjalnym facebooku imprezy. Przypomnijmy, że R. Terlikowski był jedynym zawodnikiem, który ukończył wszystkie dotychczasowe edycje biegu.

Ale to nie koniec zmian, bo od tego roku półmaraton przeniesie się w zupełnie nową lokalizację. Star i meta będą znajdować się na Alei Wolności, określanej przez organizatorów jako „szeroka i długa prosta startowa, dużo miejsca dla widzów, przepiękny teren położony nad Odrą przy nowosolskich terenach rekreacyjnych”.

Dotychczasowe edycje biegu przyciągały setki zawodników. W 2015 zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Ma z Kenii. Drugi był jego rodak Rop Abel Kibeta, trzecie
Filip Pobihuszka Dotychczasowe edycje biegu przyciągały setki zawodników. W 2015 zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Ma z Kenii. Drugi był jego rodak Rop Abel Kibeta, trzecie miejsce zajął Yrija Rusyuka z Ukrainy.

Przebieg trasy wygląda następująco: z Alei Wolności zawodnicy skręcą w ul. Portową, by dalej ulicami Korzeniow¬skiego, Żwirki i Wigury, Witosa, Głowackiego, Św. Barbary, Parkową, Kościuszki i Przemysłową dostać się na strefę ekonomiczną, gdzie nastąpi nawrót. Trasa powrotna do centrum będzie wiodła ulicami Przemysłową, Kościuszki, Wojska Polskiego i placem Wyzwolenia, a dalej ulicami Witosa, Arciszewskiego i Odrzańską by znów dotrzeć na Aleję Wolności. W związku ze zmianą trasy biegacze zrobią tylko dwie pętle, a nie trzy, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Limit czasu to dwie i pół godziny, pomiar potrwa od godz. 17.00 do 19.30.

Warto też dodać, że Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego jest jednym z jedenastu biegów zawiązanej niedawno Lubuskiej Ligi Biegowej.

Filip Pobihuszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.